Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu Rp

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ders iki

4 posters
YazarMesaj
Lily Angelina Johnson
Hogwarts Müdiresi/Aritmansi Profesörü/Gelecek Postası Editörü
Lily Angelina Johnson

Kadın
Mücadelede Tarafı : savaş hakemi-yok
Rp Sevgilisi : YOK

Ders iki Empty
MesajKonu: Ders iki   Ders iki Icon_minitimeC.tesi Mayıs 17, 2008 10:57 pm

Lily kahvaltıdan sonra odasına gidip biraz çalıştı.Çevresine bakındı odası gayet şirin gözüküyordu.''acaba neden hiç bir öğrenci sorunlarını anlatmaya gelmiyor?''diye düşündü kendi kendine ''Belkide sorunları yoktur ''diye bir çözüm uydurduktan sonra kütüphaneden aldığı kitapları yerlerine bırakmak için kütüphaneye doğru yürümeye koyuldu.Bu sırada zil çalmıştı bütün öğrenciler aşşağıya iniyordu.Birkaçı Lily'e selam verdi Lily hepsine ''Merhaba ,selam ''dedikten sonra zorlukla kütüphaneye kitapları bıraktı ve öğle yemeği için aşşağıya indi.

Lily karnını doyurdukta sonra ikinci kattaki sınıfına girdi ve etrafa bakındı temiz gözüküyordu ama çokda temiz değildi.''ev cinlerini mi çağırsam'' diye düşündü ama sonra vaz geçti asasını kaldırdı ve ''aklapakla'' dedi.İçeri herzamankinden daha temiz gözüküyordu.Lily biraz daha rahat elindeki asayı hareket ettirerek camları açtı.Cebindeki tarçın kokulu tütsüyü çıkardı yaktı.

Bu sırada zil çalmıştı öğrencilerinin ayak seslerini duyuyordu.Bir anda bir kargaşa oldu ve Lily bir çığlık sesi duydu.Hemen sınıftan çıktı ve ''Ne oluyor burda?'' diye bağırdı.Bir kız yerde yatıyordu Lily hemen yanına gitti tam karşısında duran slytherinli bir kız biraz havalı bir şekilde ''sadece bayıldı korkmayın onu öldürmedim'' dedi.Lily kızı kolundan tuttu asasını çıkardı ve yerde yatan kızı havaya kaldırarak hastahane kanadına gönderdi.Slytherinli kızı odasına götürmek için yürümeye koyuldu bu sırada kapının önünde bekleşen öğrencilere ''içeriye girin çabuk''dedi.Çok kızmıştı.Kız ile odasında bir süre konuştular.Ve kızın özür dilemesi üzerine bu seferlik affedeceğini söyledi ve onu dersliğe gönderdi.Apar topar odasından çıktı ve sınıfa girdi.

Hemen asasını kaldırdı ve tahtaya ;

İkinci aritmasi dersi
Lily Angelina johnson
Sihirli sayılar

yazdı.

''Evet arkadaşlar bugün tahtaya yazdığım gibi sayıları işleyeceğiz.Peki aritmaside kaç tane rakam olduğunu anlamlarını söylemeden kim söylemek ister.''dedi.Ve biraz yorulduğunu fark ederek masaya oturdu.
Samara Yoko Chan Miller
Slytherin 1.sınıf Öğrencisi
Samara Yoko Chan Miller

Kadın
Mücadelede Tarafı : |l Death Eaters l|
Rp Sevgilisi : Y.o.K

Ders iki Empty
MesajKonu: Geri: Ders iki   Ders iki Icon_minitimePtsi Mayıs 19, 2008 8:52 pm

Samara her zaman ki gibi lanetler yağdırarak yatağından attı kendisini. Ayağa kalkar kalkmaz yapacağı ilk şey şu lanet olası Hufflar gibi sarı bir ışığın odasına girmesini engellemekti. Ani bir sinirle perdeyi çekti, dolabındaki cübbesini çıkardı. Tozlanmıştı, silkeler silkelemez giyindi.Aynasının karşısına geçme ihtiyacı duymadan yeni aldığı minik aynayla vücudunu şöyle bir süzdü.Sonra da yaşlı geveze aynasına dönüp

"Ağzını bile açma...Gidiyorum, dersim var! "dedi ve hemen kızlar yatakhanesinden ayrıldı. Merdivenleri büyük bir hızla iniyordu. O sırada kendisine dik dik bakan koridorun başındaki iki Gryffindor'lu kızı gördü. Kendi aralarında fısıldaşıyorlardı ve gözlerini Samara'ya dikmişlerdi. Anlaşılan ki Samara'yı çekiştiriyorlardı.

"Dedikoducular..."demekle yetindi ilk başta. Ama o iki budala kendilerini bir şey sanıp hala konuşmaya devam ediyorlardı. Samara cübbesindeki asasını hiddetle çıkarttı. Kızlar ilk önce cesur havalarına girip kendilerini bir şey zannettiler.Kızın biri asasını çıkarttı, kızın ağzından tam "Expeliarmus" sözü çıkacaktı ki Samara hızlı davranıp

"Sersemlet!"dedi. Kız bir kaç metre uçtuktan sonra yere çakıldı. Çığlıklar içerisinde yerde kıvranıyordu. O sırada olan oldu ve profesör Johnson yanlarına geldi. Bu bir kabustu, için içinden nasıl sıyrılabilirdi şimdi. Ellerini ovuşturdu, profesör

''Ne oluyor burda?"'diye bağırdı. Samara kulağından çekmediği için rahat olsada yine de ceza almamak için masum kız rolünü oynuyordu. Profesörün kötü bakışları her ne kadar onu delirtse ve korkutsada bir şey demeden edemedi. İlk önce asasını cübbesine koydu, sonra da

"Sadece bayıldı korkmayın onu öldürmedim''dedi. O sırada profesörde yerde yatan kızı hastahane kanadına yolladı. Kızın yanında feryadlar yakıp telaşlanan kız ise dersliğe girdi. Samara ona yan yan bakarken profesörün hızlı darbesiyle kolunun acıdığını hissetti. Galiba profesörün odasına gidiyorlardı, bu cezayı aldığının anlamıydı. Profesör dersliğin kapısına üşüşmüş öğrencilere bağırdıktan sonra tekrar sert bakışlarını Samara'ya teslim etti. Odaya gelmişlerdi, bir kaç dakika konuştuktan sonra Samara hala dersini almamış gibi söyleniyordu.

"O iki budalayla işimiz daha bitmedi...Özür dilerim profesör ama yalnızca sizden.Ondan değil..."dedi. Profesör Samara'nın özrünü kabul ettikten sonra eliyle kapıyı gösterdi. Samara sevinçle odadan çıkıp dersliğe koştu. İçeriye girer girmez ona mal mal bakıp "Ne dedi?Ceza aldın mı?"diyen öğrencileri tersledikten sonra boş bulduğu bir sıraya oturdu. O sırada profesörde içeriye girdi, Samara hiç bir şey olmamış gibi davranarak dikkatleri üzerinden silkeleyip atıyordu.

''Evet arkadaşlar bugün tahtaya yazdığım gibi sayıları işleyeceğiz.Peki aritmaside kaç tane rakam olduğunu anlamlarını söylemeden kim söylemek ister."dedi profesör.Samara parmağını hızla havaya dikti, binasına puan kazandırmanın tam da vaktiydi. Profesörün ona olan kızgınlığını biliyordu ama ders dışı bir konuyu Slytherin binası için ders içine taşımazdı. Profesörün olumlu bakışlarıyla ayağa kalktı.

"Aritmanside 11 tane ana rakam vardır ve bunlarda bizim evrenimizden gelmektedirler."dedi ve yerine oturdu.Profesörün binasına anında puan vermesinin bekleyişi içindeydi. İçi içine sığmıyordu, Slytherin'e puan kazandırmak için elinden geleni yapmıştı.

(sayıların anlamalarını söylemeden diye belirttim tatlım.)
Eragon Johnson
Ravenclaw 1. Sınıf Öğrencisi
Eragon Johnson

Erkek
Mücadelede Tarafı : Ooo piti piti...
Rp Sevgilisi : Yok- Olmasa da olur-Olsa da olur-Olsa nolur?- Olmasa nolur?-Olsa kim olur?

Ders iki Empty
MesajKonu: Geri: Ders iki   Ders iki Icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 6:57 pm

Eragon sınıfa gelirken bir kargaşayla karşılaştı.

"Noluyo ya?"
diye söylendi. Olay mahaline gittiğinde yerde yatan bir öğrenci ve bir Slytherinli gördü.

"Pfff klasik Slytherinli tafraları..."
diyerek sakince sınıfa girdi.Sınıfa girdiğinde Ashley de ordaydı bi an için gözgöze geldiler. Eragon Ashley'in yanına oturdu.
Profesör asasını kaldırdı ve tahtaya ;

İkinci aritmasi dersi
Lily Angelina johnson
Sihirli sayılar
yazdı.

''Evet
arkadaşlar bugün tahtaya yazdığım gibi sayıları işleyeceğiz.Peki
aritmaside kaç tane rakam olduğunu anlamlarını söylemeden kim söylemek
ister?'
'dedi.

*Sihirli mi one bea?* dedi Eragon kendine.
Ordan bir Slytherinli bir kız atladı ve
"Aritmanside 11 tane ana rakam vardır ve bunlarda bizim evrenimizden gelmektedirler."dedi.

Eragon bu durum üstüne Ashley'e dönerek "Hadi bakalım bayan kapris, bana gösterdiğin tavrın aynısını bu kıza da gösterebilir misin yoksa havan sadece başka binalardakilere mi işliyo?" dedi.

Ashley bir an için duraksadı. Eragon napacağını gerçekten merakla bekliyordu...

[Devamına göre yazıcam]
http://www.hattrick.org
Ashley Hudgens
Ashley Hudgens

Ders iki Empty
MesajKonu: Geri: Ders iki   Ders iki Icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 7:13 pm

Ashley yataktan fırlayıp hazırlandı. Her zmanaki gibi parlak rujunu, göz farını falan sürdü daha sonra dersliğe doğru gitti. Samara Gryffindorlu bir kıza sersemletme büyüsünü yapmıştı. Ashley Samara'nın bu yaptığının Slytherin binasına büyük onur kaynağı olacağını düşünerek Samara'yı tebrik etti. Ona göre Samara en asil Slytherinlilerden biriydi.

Sınıfa girdi ve sırasına oturdu. Sonra sınıfa Eragon girdi. Ashley ile göz göze geldiler ve Ashley'nin yanına oturdu.
- Ne yaptığını sanıyorsun kalksana yanımdan.
Profesör iyiki bunu duymamıştı. Eragon da zaten Ashley'ye aldırmadı.

Profesör asasını kaldırdı ve tahtaya ;

İkinci aritmasi dersi
Lily Angelina johnson
Sihirli sayılar

yazdı.

- Evet
arkadaşlar bugün tahtaya yazdığım gibi sayıları işleyeceğiz.Peki
aritmaside kaç tane rakam olduğunu anlamlarını söylemeden kim söylemek
ister?

Samara söz aldı ve:

- Aritmanside 11 tane ana rakam vardır ve bunlarda bizim evrenimizden gelmektedirler.

Eragon bu durum üstüne Ashley'e dönerek:
- Hadi bakalım bayan kapris, bana gösterdiğin tavrın aynısını bu kıza da gösterebilir misin yoksa havan sadece başka binalardakilere mi işliyo?

- Sana cevap vermek istemiyorum. Çünkü bu seviyemi düşürür. Ama cevap vereceğim. Çünkü bu önemli bir konu. Öncelikle o bir asil ve asiller böyle şeyleri gayet iyi bilirler. Ayrıca asil kişiler asil olan kişilere pek kaprisli davranmazlar. Asil ancak kişilerle senin gibi eziklerle tartışır. Bu umarım sorunun cevabı olmuştur.

Ashley Samara'nın bu sözü duymasını umdu çünkü Eragon ile savaş yapmak istemiyordu. Bu onun hayatında yoktu. Ancak Samara belki bu sözü duyunca Eragon'un Slytherinlilere olan saygısızlığını anlayıp ona karşı çıkabilirdi.
Lily Angelina Johnson
Lily Angelina Johnson

Kadın

Ders iki Empty
MesajKonu: Geri: Ders iki   Ders iki Icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 7:38 pm

Lily sorusuna cavap vermek için elini kaldıran samaraya ''EVet Samara cevap verebilirisin.'' dedi.Hala biraz kızgındı acaba ona ceza vermelimiydi.Ama öbür kızında suçu vardı.''Samara kızı bayılttı diye Samaraya ceza veremem ki...'' diye düşündü Lily.Lily kıza hangi büyü yapıldığını düşündü ''kızın asası fırlamıştı <expelliarmus> ,bayılmıştı <sersemlet>birinci sınıfa göre çok iyi'' düşündü. Samara ayağa kalktı ve "Aritmanside 11 tane ana rakam vardır ve bunlarda bizim evrenimizden gelmektedirler."dedi.Lily ''Evet doğru Slytherin'e +5 puan'' dedi.

Bu sırada arka tarfta yan yana oturmuş iki öğrenci gördü.Kimseye çaktırmadan onları izliyordu.Kavga ediyorlar gibiydi.Lily çocuğa baktı adını tam hatırlamıyordu ama sima tanıdıktı.Çevresindekilerle fazla uğraşan bir çocuktu.Anlaşılan ikiside susmayı düşünmüyordu.Lily asasını çıkarttı ve bir el haretiyle ikisinin ağzınadabant yapıştırdı.''Sessiz olacaksanız çıkarıcam''dedi.Çevresindekiler gülüyordu Lily de gülüyordu bunu onlara kızdığı için değil onları sevdiği ve dersin eğlenceli geçmesini istediği için yapmıştı.Lily ağızları açtı ve oturdukları sıranın önüne geldi.''Eeee neyi paylaşamıyoruz.Yoksa ufak bir aşk başlangıcımı ''dedi,Ve gülümsedi.Açıkcası hiç durmadan ders işlemek istemiyordu
Ashley Hudgens
Ashley Hudgens

Ders iki Empty
MesajKonu: Geri: Ders iki   Ders iki Icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 7:51 pm

Eragon ve Ashley kavga ederlerken profesör onları gördü ve ağızlarına bant yapıştırdı. Herkes gülmeye başladı. Ashley o kadar sinilenmişti ki açıkçası profesöre "Avada kedavra" (yanlış yazmış olabilirim Very Happy ) büyüsünü yapmak istiyordu.
- Sessiz olacaksanız çıkarıcam.
Sonra ağızları açtı ve:
- Eeee neyi paylaşamıyoruz.Yoksa ufak bir aşk başlangıcımı?
Ashley bu sefer dayanamayıp:
- Neden anlaşamadığımız sizi hiç ilgilendirmez profesör..! Bu bizim aramızda olan bir şey..! Ve bu yüzden bizi tüm sınıfın ortasında küçük düşüremezsiniz..! Ayrıca benim bir sevgilim var. He eğer çok merak ediyorsanız söyleyeyim! Aramızda bir problem var çünkü Eragon denilen şahıs kendini benden daha ukala sanıyor..!
Eragon Johnson
Eragon Johnson

Erkek
Mücadelede Tarafı : Ooo piti piti...
Rp Sevgilisi : Yok- Olmasa da olur-Olsa da olur-Olsa nolur?- Olmasa nolur?-Olsa kim olur?

Ders iki Empty
MesajKonu: Geri: Ders iki   Ders iki Icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 7:54 pm

Ashley makineli tüfek gibi konuşurken Eragon profesöre "sakin olun hep böyle " tarzında el hareketleri yapıyordu. Bu profesörü güldürmüştü. Ashley bunu farkedip Eragon'a döndü Eragon sanki masummuş gibi dümdüz oturuyordu. Bu durumda üstüne gitmemek en iyisiydi.
http://www.hattrick.org
Samara Yoko Chan Miller
Samara Yoko Chan Miller

Kadın

Ders iki Empty
MesajKonu: Geri: Ders iki   Ders iki Icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 7:55 pm

"Hadi bakalım bayan kapris, bana gösterdiğin tavrın aynısını bu kıza da gösterebilir misin yoksa havan sadece başka binalardakilere mi işliyo?"dedi arka sıralardan bir çocuk. Samara kendisinden bahsettiğini anlar anlamaz gözlerini çocuğa dikti ve kötü kötü baktı önce. Sonra yanında oturmakta olan Ashley

"Sana cevap vermek istemiyorum. Çünkü bu seviyemi düşürür. Ama cevap vereceğim. Çünkü bu önemli bir konu. Öncelikle o bir asil ve asiller böyle şeyleri gayet iyi bilirler. Ayrıca asil kişiler asil olan kişilere pek kaprisli davranmazlar. Asil ancak kişilerle senin gibi eziklerle tartışır. Bu umarım sorunun cevabı olmuştur." dedi arkalardan birisi. Samara kafasını hemen Ashley'e ve yanında oturmakta olan Raveclaw'lı çocuğa döndürdü.

"Bana bak Rav'lı, ya adam gibi dersi dinle ve bizim midemizi bulandırmaktan vazgeç ya da ders çıkışı kapışalım... Ama şimdi rahat bırak bizi, anladın mı sersem...Off!"dedi sessizce. Profesörün duymuş olma ihtimali çoktu, ne yazik ki duymuştu da. Hemen rav'lı çocuğa ve de Ashley'in ağzına bant yapıştırdı. Samara oflarken profesör kim bilir onlara neler demişti. Sonunda profesör ağızlarındaki bandı çıkarttı ve de oturdukları sıranın önüne durdu.

''Eeee neyi paylaşamıyoruz.Yoksa ufak bir aşk başlangıcımı '' dedi. Samara kıs kıs gülerek yine de arkadaşı Ashley'in ezilmemesi için saygıyla parmağını kaldırdı. Ama o sırada Ashley kalktı ve

"Neden anlaşamadığımız sizi hiç ilgilendirmez profesör..! Bu bizim aramızda olan bir şey..! Ve bu yüzden bizi tüm sınıfın ortasında küçük düşüremezsiniz..! Ayrıca benim bir sevgilim var. He eğer çok merak ediyorsanız söyleyeyim! Aramızda bir problem var çünkü Eragon denilen şahıs kendini benden daha ukala sanıyor..!" dedi.Samara profesörün Ashley'e kızacağından emindi.Yerinden hızla ve heyecanla kalkarak

"Profesör Johnson, Ashley'e takılan şu görmüş olduğunuz Rav'lı çocuk... Bina farklılığı sanırım ve de düşünce. Rav'lılarla aramız bozuk değildir fakat bu çocuk kapının önünde olan bu gün ki o büyük olaydan beri bana gözlerini öyle dikti ki... Her neyse aşk yok profesör, yalnız bize bulaşmasa pek iyi olacak" dedi ve asilce yerine oturdu.
Ashley Hudgens
Ashley Hudgens

Ders iki Empty
MesajKonu: Geri: Ders iki   Ders iki Icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 8:00 pm

Samara Ashley'nin gözünde artık iyice asilleşmişti. O Salazar Slytherin'in manevi kızı bile olabilirdi. Ortalık sessizliğe büründü. Ashley profesörün veya Eragon'un vereceği cevabı merak ediyordu. Çünkü o kadar sinirlenmişti ki konuşamıyordu bile.
Lily Angelina Johnson
Lily Angelina Johnson

Kadın

Ders iki Empty
MesajKonu: Geri: Ders iki   Ders iki Icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 8:10 pm

Lily öğrencilerine bakıyordu.Küçüklüğünü hatırladı.Ashley -'' Neden anlaşamadığımız sizi hiç ilgilendirmez profesör..! Bu bizim aramızda olan bir şey..! Ve bu yüzden bizi tüm sınıfın ortasında küçük düşüremezsiniz..! Ayrıca benim bir sevgilim var. He eğer çok merak ediyorsanız söyleyeyim! Aramızda bir problem var çünkü Eragon denilen şahıs kendini benden daha ukala sanıyor..!''Lily Ashley'e baktı.''Eğer sakin olursan sevinirim tatlım sadece şakaydı.Ve eğer şu anda benim dersimdeysen herşey beni ilgilendirir bir sevgilin olduğunu bilmiyordum....''sesini biraz alçaltarak ''..bu hoşuma gitti bir ara konuşalım...''dedi ve sesini normale getirerek ''Eragon saçma sapan hareketler yapmayı bırakırmısın.Ashley sen Samara'nın yanına geç.''Dedi.Bu sırada Samara kendini tutamamıştı "Profesör Johnson, Ashley'e takılan şu görmüş olduğunuz Rav'lı çocuk... Bina farklılığı sanırım ve de düşünce. Rav'lılarla aramız bozuk değildir fakat bu çocuk kapının önünde olan bu gün ki o büyük olaydan beri bana gözlerini öyle dikti ki... Her neyse aşk yok profesör, yalnız bize bulaşmasa pek iyi olacak"dedi.

Lily Eragon 'a baktı.''pekela Eragon hanginizde sorun olduğunu probleminizi bana anlatmadığınız için bilmiyorum...''dedi bunu derken Ashley'e imalı bir bakış attı.''...Ama sorununuzu başka yerde çözseniz..''dedi biraz düşündü eğer bu cümleyi devam ettirirse... birden gözünün önüne yerde yatan bir Eragon belirdi.''...yani bakın çocuklar size nasihat vermek istemiyorum.Yüzyıllardır Hogwarts da bu bina kavgası var.Açıkcası ben de az ceza almadım bu kavgalardan.Ama benim dersimde bina kavgaları yapmanızı istemiyorum.Bu arada Ashley bence bana bir özür borçlusun ama bir defalık buna gerek yok sadece şaka yaptım''dedi.

Ve dersine döndü.Asasını sallası ve tahtada
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
11.
yazdı.

''Herkez sırayla gelip bir rakamın anlamını yazsın.Herkez bir tane..''dedi.Ve yorulduğunu fark ederek yerine oturdu.
Samara Yoko Chan Miller
Samara Yoko Chan Miller

Kadın

Ders iki Empty
MesajKonu: Geri: Ders iki   Ders iki Icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 8:19 pm

Samara gözlerinden nefretle püskürttü Slytherin binasına yaptığı hakaret yüzünden.Sinirlendi, fakat derste olduğunu unutmadı. Her şey dersin dışında olmalıydı her ne kadar zor olsa da tutabildi çocuğa sersemlet yapmamak için kendisini.

O sırada profesör tahtaya aritmansinin 11 temel rakamlarını yazdı ve her öğrencinin bir tane rakamın anlamını söylemesini istedi.Samara hemen parmağını havaya dikti, profesörün izniyle kalkarak 1'in karşısına Öncecilik yazdı ve Eragon'a sert bakışlar fırlatarak yerine oturdu.[/i]

En son Samara Yoko Chan Miller tarafından Cuma Mayıs 23, 2008 8:26 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Ashley Hudgens
Ashley Hudgens

Ders iki Empty
MesajKonu: Geri: Ders iki   Ders iki Icon_minitimeCuma Mayıs 23, 2008 8:25 pm

Ashley sinirden neredeyse ölecekti. Ama kendini tuttu. Profesör tahtaya 11 rakam yazdı. Samara kalkıp 1.ye Öncecilik yazdı.

Ashley söz aldı ve gidip 2. yere
Bütünleyici yazdı. Eragon'a sinirli sinirli bakarak Samara'nın yanına geçti.

Ders iki
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-