Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu Rp

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yarıyıl tatilinde gezi

2 posters
YazarMesaj
Lily Angelina Johnson
Hogwarts Müdiresi/Aritmansi Profesörü/Gelecek Postası Editörü
Hogwarts Müdiresi/Aritmansi Profesörü/Gelecek Postası Editörü
Lily Angelina Johnson

Kadın
Mücadelede Tarafı : savaş hakemi-yok
Rp Sevgilisi : YOK

Yarıyıl tatilinde gezi Empty
MesajKonu: Yarıyıl tatilinde gezi   Yarıyıl tatilinde gezi Icon_minitimeCuma Haz. 27, 2008 10:36 pm

Lily yarı yıl tatilinde okulda kalanlarla muggle kenti gezek istiyordu.Ama bazı öğrencşleri dikkate alarak geziyi son haftaya erteledi ve herkezin haberdar olmasını sağlamıştı.Herkeze mektup gönderedi ve muggle kentin en sakin olduğunu düşündüğü salı günü sabah onda okuldakilerle saat onbirde de dışarıdan gelenlerle buluşacaktı.Akşam yemeğinde herkese mugglelar gibi giyinmelerini söyledi.

Sabah okul bahçesinde toplandıklarında Lily çok tedirgindi.Her gelen öğrencinin kıyafetlerini dikkatle inceliyor hatta biraz annelik yaparak üzerlerini düzeltiyordu.Herkes geldikten sonra onları bekleyen hogwarts eksprese bindiler.Hogwarts ekpresten sonra onlar için genişletilmiş özel arabalara bindiler ve Muggle kente geldiler.Lily onlara dışarıdan katılan öğrencileride düzenledikten sonra hepsinin çevresine toplanmasını istedi ve konuşmuyu başladı.''Arkadaşlar ilk gezimiz alışveriş merkezinde olacak burada muggleların giysilerini bulacaksınız lütfen çok dikkatli olun herhangi bir acil durumda kendiniz birşey yapmaya kalkmayın hemen beni çağırın.Aa unutmadan mugglelar kıyafetlerine harfler vermişler sakın şaşırmayın benim yanıma gelgrek bedeninizi sorun.Tamam mı?''dedi.

Panikten öğrencilere para vermeyi unutmuştu öğrencilerden biri cebindeki keseyi çıkararak ''bunlarlamı ödeyeceğiz''dedi.Lily ''Ay unuttum tabikide hayır Çantasını karıştırmaya başladı buralarda biyerde size hazırladığım cüzdanlar olacaktı ama ahha buldum...'' öğrencilerin bazıları ona şaşkın şaşkın bakıyordu.Lily sesini alçaltarak ''....genişletme sihri ''dedi göz kırptı.Herkese hazırladığı muggle cüzdanlarını verdikten sonra ""... beni takip edin lütfen.''dedi.

Alışveriş merkezinin içerisine girdiler ve ''... dağılabilirsiniz arkadaşlar buralarda olacağım sakın unutmayın uslu olun ''dedi ve yürüyüp gitti.

Gezinip kıyafetlere bakıyormuş gibi davranıyordu ama aklı çocuklardaydı.Ama onların peşlerinde gezinemezdi.Ayakları üzerinde durmuyı öğrenmelilerdi.Düşünceler içerisinde gezinmeye devam etti.....
Ashley Hudgens
Slytherin 1.sınıf Öğrencisi
Slytherin 1.sınıf Öğrencisi
Ashley Hudgens

Yarıyıl tatilinde gezi Empty
MesajKonu: Geri: Yarıyıl tatilinde gezi   Yarıyıl tatilinde gezi Icon_minitimeC.tesi Haz. 28, 2008 12:42 pm

Yarı yıl tatilinde Muggle kentine gezi yapılacaktı. Ashley çok heyecanlıydı. Muggle kentini merak ediyordu. En sonunda geziye gitme günü geldi çattı.

Herkes okulda toplanmıştı. Profesör Lily herkese annelik yapıyordu. Öğrencilerin üstünü düzeltiyordu. Sonra Hogwarts Express'e bindiler. Sonra özel arabalara binip Muggle kente geldiler. Profesör Lily:

- Arkadaşlar ilk gezimiz alışveriş merkezinde olacak burada muggleların giysilerini bulacaksınız lütfen çok dikkatli olun herhangi bir acil durumda kendiniz birşey yapmaya kalkmayın hemen beni çağırın.Aa unutmadan mugglelar kıyafetlerine harfler vermişler sakın şaşırmayın benim yanıma gelgrek bedeninizi sorun.Tamam mı?
dedi.

Panikten öğrencilere para vermeyi unutmuştu. Ashley cebindeki keseyi karıştırarak:

- Bunlarla mı ödeyeceğiz?
diye sordu.
- Ay unuttum tabikide hayır.
Sonra çantasını karıştırdı.
- Buralarda biyerde size hazırladığım cüzdanlar olacaktı ama ahha buldum... Genişletme sihri...
diyerek göz kırptı. Sonra herkese cüzdanları dağıtarak:
- Beni takip edin.
dedi.

Alışveriş merkezine girdiler ve Profesör Lily:

- Dağılabilirsiniz arkadaşlar buralarda olacağım sakın unutmayın uslu olun.
diyerek oradan uzaklaştı.
Ashley çok heyecanlıydı. Muggle kenti çok güzel bir yere benziyordu. Ashley biraz gezindi ve en pahalı mağazalardan birine girdi. Sonra oradaki fiyatları görünce morali bozuldu. Çünkü Profesör Lily o kadar para vermemişti. Sonra oradaki mağazadan çıktı. Yakınlarda Şık&Ucuz diye bir mağaza vardı. Ashley oraya girmeyi kendine yediremiyordu ama girmek zorundaydı. Hemen çok hoş bir giysi buldu. Üstü çiçekli bir blüz ve altı kot etek. Hemen koştu. Ancak Profesör Lily'nin dediği şey aklına geldi. "Bedeninizi ben söyleyeceğim." Hemen onu bulmaya çalıştı ve buldu. Bedenini sordu. Öğrendikten sonra hemen mağazaya girip giysiyi aldı. Fazla pahalı değildi ve diğer giysilere bakmaya başladı.

Yarıyıl tatilinde gezi Gysiii

Yarıyıl tatilinde gezi
1 sayfadaki 1 sayfası