Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu Rp

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İlk Ders...

+2
Samara Yoko Chan Miller
Lily Angelina Johnson
6 posters
YazarMesaj
Lily Angelina Johnson
Hogwarts Müdiresi/Aritmansi Profesörü/Gelecek Postası Editörü
Lily Angelina Johnson

Kadın
Mücadelede Tarafı : savaş hakemi-yok
Rp Sevgilisi : YOK

İlk Ders... Empty
MesajKonu: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimeCuma Nis. 18, 2008 5:05 pm

Lily sabah erkenden kalktı.Üzerine çok yakıştığını düşündüğü siyah cübbesini giydi.Büyük salonada kahvaltıya indi.Profesörler masasına oturdu önündeki güzel yemeklere baktı ama her heycanlandığında olduğu gibi yine miğdesi bulanıyordu.Hemen yanında oturan profesörlere dersi nerede işleyeceğini sordu ve ikinci kattaki üçüncü derslikte dersini işleyeceğini öğrendikten sonra sınıfa doğru yürümeye başladı.Sınıfın kapısını açtı içerisi çok kötü gözüküyordu.Hemen camları açtı içerisini temizledi sıraları yerleştirdikten sonra içerisinin serinlemeye başladığını farkedince camları kapadı ve içerideki dolabın içinde tarçın kokulu bir tütsü buldu.Tütsüleri severdi.

Sınıfın karşısına geçti ve şöyle bir göz gezdirdi.''Harika ''dedi. kendi kendine.Daha sonra elindeki asayı salladı ve tahtada;

Aritmasi ilk dersi
Lily Angelina Johnson
Tanışma

yazdı.

Daha sonra aritmasi ile ilgili kitabını açarak okumaya başladı.İlk günün heyecanıyla hala midesi bulanıyordu.Öğrencileriyle tanışacaktı acaba Lily'i seveceklermiydi.Bu düşünceler içinde kitabını okumaya çalıştı.
Samara Yoko Chan Miller
Slytherin 1.sınıf Öğrencisi
Samara Yoko Chan Miller

Kadın
Mücadelede Tarafı : |l Death Eaters l|
Rp Sevgilisi : Y.o.K

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimeCuma Nis. 18, 2008 5:15 pm

Samara dört köşeli ranzasından kalkarak aynanın karşınıda buldu kendisini,konuşan bir aynaydı ve bir o kadarda aşağılıyıcı.Sırıtarak aynada kendine çeki düzen vermeye çalışıyordu.Aynanın bir köşesine odaklandıktan sonra yine rencide edici kelimeleri duymamak için gözlerini sıktı.Ayna sessizdi bu gün,çıtı bile çıkmıyordu.

"Hayret,durgunsunuz bu gün beyfendi"dedi aynaya bakarak.Aynadan alacağı cevabı beklemeyerek hızla eşyalarını toparlayamaya başladı.Dolabından pelerinini çıkarıp sağ koluna taktı.Çantasını bir omzuna aldıktan sonra yatakhaneden çıkıp büyük bir hızla merdivenleri inmeye başladı.Merdivenleri inerken

"Lanet olsun,yine geç kalacağım.Ahhh...lanet olası Salazar"diye lanetler yağdırıyordu.Son basamağı indikten sonra Artimansi sınıfının kapısını buldu ve hafifçe tıklattı.Kapı kolunu indirdikten sonra içeriye daldı ve profesöre dönüp

"Günaydın profesör Johnson"
dedi.Sonra sınıfa dönüp şöyle bir baktı,bombuş ve sessizdi.En ön sıralardan birine oturup kitabını çantasının içerisinden çıkarttı.Büyük kitabın sayfalarını hızla çevirdikten sonra dikkatini çeken,resimli bir sayfayı okumaya başladı.Tahtadaki renkli yazı dikkatini çekmekteydi ve kafasını kaldırıp,bakmadan da edemedi.Tahtada

"Aritmasi ilk dersi
Lily Angelina Johnson
Tanışma"

yazıyordu.Tanışma fassı olduğu için mutsuzdu,dersler daha zevkli olabilirdi.Şimdi kimbilir kaç tane bulanıkla tanışacak ve hatta da göz göze gelecekti.Bu beladan kurtulmak için dua etmeye başladı.
Elizabeth Alicia Gredgor
Gryffindor 1. Sınıf Öğrencisi-Qudditch Kaptanı
Elizabeth Alicia Gredgor

Mücadelede Tarafı : ...

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimeC.tesi Nis. 19, 2008 10:33 am

Ell sessizce yatağından kalakrak etrafa bakındı.Hogwarts'a alışmıştı.İlk dersleri aritmansiydi.Dün akşamdan beri sadece aritmansi ve bugün ki derslere çalışmıştı...Cübbesini üzerine giyinerek saçının yanlarını iki toka yerleştirdi.Herkes yavaş yavaş kalkıyordu.En sonunda herkes uyanmıştı.Mavi gözlerini ovuşturduktan sonra:

“Günaydın..!"

dedikten sonra herkes neşelenmiş konuşmaya bile başlamıştı sorulan sorulara cevap veriyordu Ell...En sonunda herkes hazırdı Ell kitabını aldıktan sonra Büyük Salon'a ilerledi.Burada bir şeyler atıştırıp sonra derse gitmeyi düşünüyordu bu yüzden kitapları yanındaydı.Kitabını dikkatlice tabağının yanına koyarak profesörler masasında ablasına göz attı.Bir şeyler atıştırmayı bitirdikten sonra ayağa kalkaraka dersliğe ilerledi.Sınıfta bir kaç kişi vardı.Bu profesörü daha önce de görmüştü. Giderlerken onlara Profesör Johnson eşlik etmişti ona bakarak:

“Merhaba Profesör..."

dedi ve bir masaya oturdu.Kitabına göz gezdirdikten sonra etrafına baktı sınıf dolmuştu.Profesör tahtaya bir şeyler yazmıştı.

"Aritmasi ilk dersi
Lily Angelina Johnson
Tanışma"

Ell yazıyı okuduktan sonra çantasından parşömenler çıkararak inci gibi yazısıyla yazılanları geçirdi.Diğerlerine bakıyordu.Profesör Johnson'un ne yapıcağını merak ediyordu.İlk ders olmasına rağmen o kadar heyecanlı değildi.Yaz boyunca bütün kitapları okumuştu.Ezberlemişti neredeyse.Sınıfta hiç ses yoktu.Ell sınıfı bir kez daha süzdü.Kitabını tekrar açarak okumaya devam etti ilk dersten pek konu işlemeyeceklerini söylemişti 2. sınıflar acaba öylemiydi..?Biraz sonra öğreneceleklerdi...
Serena L. Blair
Serena L. Blair

Kadın
Mücadelede Tarafı : Karanlık Lady...
Rp Sevgilisi : Karanlık Lordu Aranıyor!!

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimeC.tesi Nis. 19, 2008 5:58 pm

Serena sabah erkenden kalkmıştı.Bu kadar erken kalkmayı kendi bile beklemiyordu.Hazırlandıktan sonra biraz kahvaltıya da vakit olacaktı.Serena Dün akşamdan hazır olan kıyafetini ve pelerinini hemen giydi.İşte şimdi en can alıcı kısımdaydı sıra:Saçlar.Serena için saçını yapması için en az 1 saat gerekliydi.Eğer özel bir günse bu 2 saate bile çıkabilirdi.Serena yatağının karşında bulunan dev aynaya baktı.Saçları düzgün gözküyordu."Şimdi 1 saat bunlarla uğraşamam" diye düşünüp aynanın karşısından kalktı ve kitaplarını alarak ortak salona bile bakmadan direk büyük salona kahvaltıya indi.

Serena kahvaltı da okuduğu kitaba dalmış ne birşey yiyebilmemişti doğru düzgün.Ama o kadar çok da oyalanmıştı ki ders nerdeyse başlıyacaktı.Serena resmen uçarcasına sınıfa doğru koşturdu.Sınıfa girdiğinde daha 2 kişi gelmişti.İlk önce şaşırsa da pek belli etmeyerek yavaşça içeri girdi.Soluk soluğaydı.O kadar çok koşmuştu ki şuan hareket edecek hali bile kalmamıştı.İlk sıralardan birine oturmak istedi.Biraz ilerde de ilk sırada oturan bir Slytherinli gördü."Tanışmak için harika bir fırsat" diye düşünüp yine yavaşça onun yanına doğtu yol aldı.O geçerken nProfesör de girmişti.Serena gülümseyerek profesöre dönüp

"Günaydın Profesör"

dedi.Ardından hedeflediği yere doğru gitti.Kızın yanına oturduktan sonra ona da dönüp sessizce mırıldandı.

"Günaydın.Oturmam da bir sakınca yoktur umarım"

dedi biraz da gülümseyerek.Kafasını biraz kaldırdığında profesörün tahtaya birşeyler yazmış olduğu gördü.

Aritmasi ilk dersi
Lily Angelina Johnson
Tanışma

Ah çok güzel!Tanışmamı ne tanışması?Ne o Gryfindorların onla tanışmaya ihtiyacı vardı nede onun onlarla.Profesörü de zaten tanıyordu.Ayrıca tanışmalardan da nefret ederdi.Şimdi de 1 saat boyunca herkes ayağa kalkıp kendisini tanıtacak daha sonra da profesör kendini tanıtacaktı.Ne gerek vardı ki şimdi.Direk derse başlasalar olmuyor muydu ki?Umarım sadece profesör kendini tanıtır da şu bulanıkları dinlemem diyerek çantasından kitabını çıkarıp beklemeye başladı...
Samara Yoko Chan Miller
Samara Yoko Chan Miller

Kadın

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimeC.tesi Nis. 19, 2008 6:07 pm

Sınıfı süzerken içeriye bir Gryffindor'lu kızın girdiğini görür görmez hemen suratını astı.Ravenclaw ve Huff olabilirdi belki ama Gryffindor dayanılmazdı.Aptal cesurları toplayan ve öğrencilerin beynini okuyan bir binaydı.ZAY'mış,kimin umrunda...

Kız oturduktan hemen sonra kapı tekrar çalındı,Samara gözlerini gülümseterek kapıdan gelen Slytherin'liye baktı.Kız harikaydı,tam tipiydi adeta.Emo ve Slytherinli...Kız profesöre selam verdikten sonra Samara'ya yaklaşıp

"Günaydın.Oturmam da bir sakınca yoktur umarım"dedi gülerek.Samara kızın pelerinindeki Slytherin armasına uzun uzun baktıktan sonra kahkaha attı ve kıza döndü.

"Sorman bile hata Slytherin Girl.Lütfen otur"dedi kıza.Kız o pembe saçlarını geriye atıp Samara'nın yanına oturdu.Samara'nın ilk soracağı şey tabii ki de tarafı değildi,bunu asla sormazdı.Kız slytherinliydi,Zay olamazdı.Kıza samimice elini uzatıp

"Ben Samara Yoko Miller,ya sen...Err..Senin adın ne?"dedi merakla.Profesörün kitabına dalıp gitmesi güzeldi.Öğüt lafları veripte onları bunaltmayacaktı her profesör gibi.Ve bu arada da ders kaynıyordu aslında.Gryffindor'lu kıza sert sert bakıyordu,bir yandanda acıyordu ona.O binaya düşebilecek kadar karaktersiz ve geri zekalı bir Gry olmasına...
Lily Angelina Johnson
Lily Angelina Johnson

Kadın

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimeC.tesi Nis. 19, 2008 6:40 pm

Lily kitabı okuyordu ama okuduğundan bir kelime bile anlamıyordU ilk öğrencisi içeri girdi ve ;"Günaydın profesör Johnson"dedi.Lily ona ''gülümseyerek günaydın tatlım''dedi.Kız soluk soluğa kalmıştı derse yetişmek için koşmuş olmalı diye düşündü.

Onun ardından gryffindordan olduğunu bildiği bir kız içeri girdi.Ve;“Merhaba Profesör..."dedi.Lily merhabe yerine daha kibar bir selamlama bekledi ilk önce ama sonra vaz geçti öğrencileriyle arasında çok fazla saygı olmasını istemiyordu.Saygı elbette olacaktı ama öğrencilerinin onu arkadaş olarak görmesi Lily'i mutlu ederdi.''Merhaba tatlım''dedi.

Ve ardından slytherinli bir kız içeri girdi Gryffindorlu kıza küçümser bakışlar atıyordu Lily içeri giren kız ile göz göze geldi ve kız biraz duraksadıktan sonra:"Günaydın Profesör"dedi.Lily gülümseyerek ''günaydın'' dedi.

Lily diğer öğrencilerinde gelmesi ile dersine başlamaya karar verdi.''evet arkadaşlar hoş geldiniz eminim çoğunuz biliyorsunuzdur adımı ama olsun tekrar söylememde yarar var ben Lily Angelina Johnson..''dedi bu sırada oturduğu yerden kalktı ve tahtanın önüne yürüdü.

'' İlk aritmasi dersimize hoşgeldiniz bundan sonra aritmasi derslerini benimle işleyeceksiniz..''dedi ve masaların üzerinde duran asalara bakarak ''... dersimde asaya pek gerek olmayacak ama asaların masada durması size güven veriyorsa durabilir..''dedi ve birazdaha katı bir şekilde elini havaya kaldırarak ''.. ama kesinlikle ve kesinlikle bir öğrenciye yapılan büyüde birer fareye dönersiniz haberiniz olsun.''dedi.

Ve gülümseyerek devam etti ''evet ilk günden canınızı sıkmayayım şimdi ilk önce herkezin kendini tanıtmasını istiyorum ama bu tanıtmanın içinde kişilik özelliklere nelere sinirlenir neleri sever ailesi nasıl hepsini kapsıyor yani iki cümle istemiyorum.anlaşıldımı?''dedi kafalarını sallayan öğrencilerine bakarak yerine oturdu.

Samara Yoko Chan Miller
Samara Yoko Chan Miller

Kadın

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimeC.tesi Nis. 19, 2008 6:48 pm

"İlk aritmasi dersimize hoşgeldiniz bundan sonra aritmasi derslerini benimle işleyeceksiniz.Dersimde asaya pek gerek olmayacak ama asaların masada durması size güven veriyorsa durabilir.Ama kesinlikle ve kesinlikle bir öğrenciye yapılan büyüde birer fareye dönersiniz haberiniz olsun.Evet ilk günden canınızı sıkmayayım şimdi ilk önce herkezin kendini tanıtmasını istiyorum ama bu tanıtmanın içinde kişilik özelliklere nelere sinirlenir neleri sever ailesi nasıl hepsini kapsıyor yani iki cümle istemiyorum.anlaşıldımı?"dedi profesör Johnson.Samara parmağını anında havaya dikti ve profesörün olumlu bakışlarının ardından ayağa kalkıp sözüne başladı.

"Adım Samara Yoko,Miller ailesindenim.Bir tane ablam var,Gabriella.Öncelikle sevmedikleri söyleyeyim,sonra tadımız kaçmasın.Ben Gryffindorlu öğrencilerle pek iyi arkadaşlıklar içinde olmayan kendi arasında bir saltanat kurmuş bir öğrenciyim.Bildiğiniz gibi de Slytherin binasındanım,asilim.Pek arkadaş canlısı değilimdir,sevgi ve arkadaşlarım olmadanda yaşayabilirim.İyiler bana bulaşmasa iyi olur,özelliklede safkan olupta ZAY üyesi olmayı seçenler,yani benim deyişimle bulanıklar.Her neyse bunları geçelim,sevdiklerim...Muggle ve melezlere laf sokmak,aralarını bozmak gibi bir gayem vardır her zaman.Ezikleri daha da ezmeye bayılırım.Müzik dinlemek,şarkı söylemek ve çılgınca giyinmek hobim.Ayrıca emoyum,kural tanımayan kişilerden hoşlanırım.Söyleceklerim bu kadar,kaldırdığınız için teşekkürler profesör"dedi ve yerine oturdu.
Lily Angelina Johnson
Lily Angelina Johnson

Kadın

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimeC.tesi Nis. 19, 2008 7:10 pm

Lily ilk elini kaldıran öğrencisini ayağa kaldırdı.Kız konuşmaya başladı;
-"Adım Samara Yoko,Miller ailesindenim.Bir tane ablam var,Gabriella.Öncelikle sevmedikleri söyleyeyim,sonra tadımız kaçmasın.Ben Gryffindorlu öğrencilerle pek iyi arkadaşlıklar içinde olmayan kendi arasında bir saltanat kurmuş bir öğrenciyim.Bildiğiniz gibi de Slytherin binasındanım,asilim.Pek arkadaş canlısı değilimdir,sevgi ve arkadaşlarım olmadanda yaşayabilirim.İyiler bana bulaşmasa iyi olur,özelliklede safkan olupta ZAY üyesi olmayı seçenler,yani benim deyişimle bulanıklar.Her neyse bunları geçelim,sevdiklerim...Muggle ve melezlere laf sokmak,aralarını bozmak gibi bir gayem vardır her zaman.Ezikleri daha da ezmeye bayılırım.Müzik dinlemek,şarkı söylemek ve çılgınca giyinmek hobim.Ayrıca emoyum,kural tanımayan kişilerden hoşlanırım.Söyleceklerim bu kadar,kaldırdığınız için teşekkürler profesör"dedikten sonra yerine oturdu.

Lily bu kıza çok kızmıştı hemen çok hızlıca ayağa kalktı ne kadar şirin gözükebiliyorsa o kadarda kızgın gözükebilirdi.Hızlı kalkmasıyla birlikte sandalyesi arkaya devrildi ve bir kaç öğrenci irkildi.''bana bakın küçük hanım bu sınıfta bulanık gibi kötü kelimelerin kullanılmasını kesinlikle izin vermiyorum bu sefer sadece uyarıyorum bir dahakine binanızdan puan düşürülecektir haberiniz olsun''dedi ve asasıyla sandalyesini kaldırarak oturdu çok sinirlenmişit eli ayağı titriyordu ama öğrencilere çaktırmamaya çalışıyordu.
Samara Yoko Chan Miller
Samara Yoko Chan Miller

Kadın

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimeC.tesi Nis. 19, 2008 7:18 pm

Profesör Johson Samara'nın konuşmasının ardından

''Bana bakın küçük hanım bu sınıfta bulanık gibi kötü kelimelerin kullanılmasını kesinlikle izin vermiyorum bu sefer sadece uyarıyorum bir dahakine binanızdan puan düşürülecektir haberiniz olsun'' dedi sinirlice.Samara'nın gözleri şaşırmışcasına büyüdü.Böyle bir tepki bekelmiyordu çünkü en ufak bir saygısızlık etmemişti.Sadece kendisini anlatmıştı.Bir profesöre her zaman saygısı sonsuzdu ama durduk yere aşağılanmaya da asla tahammül edemezdi.Hızla ayağa kalkıp sınıftan çıkmak istedi ama bu saygısızlıktı,parmağını havay dikip profesörün iznini aldıktan sonra ayağa kalktı.

"Özür dilerim profesör ama siz kendinizi tanıtın dediniz,bende yaptım.Sytherin binasına uygun bir şekilde hemde,şimdi bana bulanık gibi bir kelime yüzünden kızıyorsanız...Her neyse,tekrar özür dilerim"dedi ve asilliğini koruyarak sandalyesine oturdu.Çok sinirlenmişti aslında,buna tahammül edemezdi belki de.Ama karşısındaki bir profesördü,kendinden yaşça büyük.Asasını masasından eline aldı ve okşadı.Sonra mırıldanarak

"Salazar,neden o benden büyük?"dedi çıldırmışcasına.Parmaklarını kırtlatarak kitabının sayfalarını hızla çevirme
ye başladı.Bu olayı kesinlikle ablasıyla paylaşmalıydı,evet o Samara'yı anlardı.
Serena L. Blair
Serena L. Blair

Kadın
Mücadelede Tarafı : Karanlık Lady...
Rp Sevgilisi : Karanlık Lordu Aranıyor!!

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimeC.tesi Nis. 19, 2008 7:27 pm

Serena yanındaki adının Samara olduğunu öğrendiği kıza dönerek

"Bende Serena Lydia Blair...Tanıştığımıza memnun oldum"

de gülümseyerk.ikisi arasındaki tanışma faslı bittikten sonra ikiside önündeki kitaplarına dönmüştü.Bir kaç dakika sonra da sınıf yavaş yavaş dolmuştu.Sınıf tamam lanmış olacak ki Profesör de ayağa kalkıp konuşmaya başladı.

""İlk aritmasi dersimize hoşgeldiniz bundan sonra aritmasi derslerini benimle işleyeceksiniz.Dersimde asaya pek gerek olmayacak ama asaların masada durması size güven veriyorsa durabilir.Ama kesinlikle ve kesinlikle bir öğrenciye yapılan büyüde birer fareye dönersiniz haberiniz olsun.Evet ilk günden canınızı sıkmayayım şimdi ilk önce herkezin kendini tanıtmasını istiyorum ama bu tanıtmanın içinde kişilik özelliklere nelere sinirlenir neleri sever ailesi nasıl hepsini kapsıyor yani iki cümle istemiyorum.anlaşıldımı?"

İşte...Serena'nın nefret ettiği şey olmuştu.Hemen konuşup bu olayı bitirmek istiyordu.Ama önce söyleyeceklerini toparlamalıydı.Sonuçta karşısnda bir profesör vardı.Onla sanki arkadaşıymış gibi konuşamazdı.Ayrıca söylediği kelimelere de dikkat etmeliydi.İlk günden kavga çıkarmak pek uygun karşılanmazdı.Serena bunları düşünürken yanında ki Samara ondan hızlı davranmış ve kalkıp anlatmaya başlamıştı.Serena onu bir süre dikkatle dinledi.Ve ilk birkaç cümleden bile ikisinin aynı kafadan olduğunu ve iyi anlaşacaklarını anladı.O konuşmasını bitirdikten sonra ise profesör sinirle ayağa kalkmış hatta sinirden sandelyesini bile düşürmüştü.serena içinden"Aovv felaket yaklaşıyor" diye düşündü.Ama profesör sadece konuşup tekrar yerine oturdu.Ohh ucuz atlattık diye düşündü.Ardından hemen elini kaldırdı ve profesörün izniyle konuşmaya başladı.

"Ben Serena Lydia Blair.Soyadımdan da anlaşıldığı gibi asil ve köklü bir aileden geliyorum.Pek arkadaş canlısı ve sevecen olduğum söylenemez.Derslerime çok önem veririm.Beni heryerde kitap okuken bulabilirsiniz.Eğer kavga istemiyorsanız-ki çok fazla kavga yandaşı değilimdir her ne kadar öyle gözüksem de- yaklaşmayın.Yardımı severim ama sadece kendi binam içerisinde.Sevdiğim şeyler ise...hmmm...Dolaşmak kitap okumak müzik dinlemek falandır.Benim söyleyeceklerim bu kadar.Zaten eğer arkadaşım olursanız gerekli olan diğer şeyleri de öğrenirsiniz.Arkadaşım olmayacak insanlar için bu kadar yeter.Teşekkürler Profesör"

Serena en son cümlesinde profesörüne dönüp hafifçe gülümsedi ve yine hafifi bir referans yaparak yerine oturdu.
Lily Angelina Johnson
Lily Angelina Johnson

Kadın

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimeC.tesi Nis. 19, 2008 7:34 pm

Lily yerine oturduktan sonra başını ellerinin arasına aldı ve ovuşturdu Samara elini kaldırdı Lily ona söz vermemenin haksızlık olacağını düşündü ve kalkması için izin verdi.Kız

-"Özür dilerim profesör ama siz kendinizi tanıtın dediniz,bende yaptım.Sytherin binasına uygun bir şekilde hemde,şimdi bana bulanık gibi bir kelime yüzünden kızıyorsanız...Her neyse,tekrar özür dilerim"dedi.

Lily kızın bozulduğunu anladı ama tepkisi için özür dilemeyecekti.''Bak tatlım''dedi sakin olmaya çalışarak '' benimde bir tarafım var iyiyim yada kötüyüm ama her neysemde zaydan öğrencilerim geldiğinde onlarla çok iyi muhabbet ediyorum öyden öğrencilerim geldiğindede muhabbet ediyorum.Sizde böyle olmalısınız burada hepiniz arkadaş olmalısınız burada okuduğum zamanlar da da böyle çatışmalar oluyordu ve bir çok arkadaşım bu olaylar yüzünden yaralandı sizinde canınız acımasın diye uğraşıyorum.Unutmayın hepiniz birer büyücüsünüz ''dedi ve diğer öğrencilerin kendilerini tanıtmasını bekledi.

Bu sırada ayağa kalkan bir öğrencisini dinlemeye başladı.Kız;
-"Ben Serena Lydia Blair.Soyadımdan da anlaşıldığı gibi asil ve köklü bir aileden geliyorum.Pek arkadaş canlısı ve sevecen olduğum söylenemez.Derslerime çok önem veririm.Beni heryerde kitap okuken bulabilirsiniz.Eğer kavga istemiyorsanız-ki çok fazla kavga yandaşı değilimdir her ne kadar öyle gözüksem de- yaklaşmayın.Yardımı severim ama sadece kendi binam içerisinde.Sevdiğim şeyler ise...hmmm...Dolaşmak kitap okumak müzik dinlemek falandır.Benim söyleyeceklerim bu kadar.Zaten eğer arkadaşım olursanız gerekli olan diğer şeyleri de öğrenirsiniz.Arkadaşım olmayacak insanlar için bu kadar yeter.Teşekkürler Profesör"dedi.

Lily eliyle oturmasını işaret etti ve ''ben teşekkür ederim''dedi.

Elizabeth Alicia Gredgor
Elizabeth Alicia Gredgor

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimePaz Nis. 20, 2008 1:25 pm

Profesör aniden konuşmaya başlamıştı.Ell onu dinlerken yüzünde hala küçük bir gülümseme vardı.

"İlk aritmasi dersimize hoşgeldiniz bundan sonra aritmasi derslerini benimle işleyeceksiniz.Dersimde asaya pek gerek olmayacak ama asaların masada durması size güven veriyorsa durabilir.Ama kesinlikle ve kesinlikle bir öğrenciye yapılan büyüde birer fareye dönersiniz haberiniz olsun.Evet ilk günden canınızı sıkmayayım şimdi ilk önce herkezin kendini tanıtmasını istiyorum ama bu tanıtmanın içinde kişilik özelliklere nelere sinirlenir neleri sever ailesi nasıl hepsini kapsıyor yani iki cümle istemiyorum.anlaşıldımı?"

Ell profesörü sessice dinliyordu.Ona daha sıra gelmemişti.Profesörün dediklerinde haklı olduğunu düşünüyordu.Sıra ona geldiğinde ayağa kalkarak sakin bir sesle:

"Ben Elizabeth Alicia Gredgor..."

dedikten sonra konuşmasına devam etti.Sözcükler dudaklarından dökülmekteydi sanki ezbere konuşuyordu.Umursamadan konuşmaya devam ediyordu yüzünde bir gülümseme vardı.

"Safkan bir aileden gelmekteyim.Fazla ciddiyeti sevmem ama laubali değilimdir. Gerektiği yerde ciddi de olabilirim. Müzik dinlemeyi çok Çok hayalperesttir ve gerçekleri kabullenmekte zorlanır. Bana göre "Kurallar çiğnenmek içindir." Bu nedenle başım hep belaya girer. Söylenen sözün altında kalmam. İkna yeteneğim çok yüksektir. Sezgilerim çok güçlüdür. Derslerime çok önem veririm. İyi ve kötü yanları görmek konusunda oldukça başarılıyım. İkisini birbirinden ayırabildiğim için kendimi şanslı sayar ve umutsuzluğa kapılmam.Gerekmeyeni umursamam.Bazı zamanlarda istediğimi elde etmek için sıra dışı yollara başvurabilirim.Söyleyeceklerim bu kadar teşekkür ederim profesör..."

dedikten sonra yerine oturarak diğerlerini dinlemeye başladı.Konuşurken ne heyecanlanmış ne de başka bir duyguya kapılmıştı.Dudaklarından sözcükler dökülmüştü.Sanki o konuşmuyordu da içinde ki başka bir şey konuşuyor gibi hissetmişti.Ama umursamdan sarı saçlarını arkasına atarak etrafa bakmasını sürdürdü.İlk dersin güzel geçeceğini biliyordu ve öyle geçiyordu.Masanın üzeirndeki asasına baktı.Gözlerini aritmansi sınıfında gezdiriyordu 7 yıl daha burayı görecekti.Tabii bu dersi seçerse Ell şimdiden bunu düşünmeye başlamıştı...
Jasmine Jadira Hudgens
Gryffindor Bina Başkanı
Gryffindor Bina Başkanı
Jasmine Jadira Hudgens

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimePaz Nis. 20, 2008 6:54 pm

Jadira,olabildiğince hızlı merdivenleri çıkmış ve Aritmansi Dersliği’ne ulaşmıştı.Aslında amacı sınıfa ilk olarak gelmekti fakat ondan önce gelenlerin olduğunu görünce aldırmadan Gryffindor’lu bir kızın yanına oturdu.Tahtadaki konuyu okuduğunda hayal kırıklığı ile mutluluk arası bir duygu yaşadı.Hayal kırıklığıydı;çünkü her ne kadar ders kitaplarını arada bir karıştırmışsa da kitaplardan öğrenmeye yönelik bir yapısı yoktu ve bu yüzden ders hakkında pek bilgi sahibi değildi.Mutluluğu ise,bu dersin Hogwarts’taki en karmaşık ders olarak ünlenmesi onu korkutmuştu.Derse hemen başlamayacakları için mutluydu.

Profesör herkesin kendini tanıtmasını istedi.Ama her Slytherin’li kalktığında Jadira içinden de olsa sinirlerine hakim olamıyordu –ki Hogwarts’a bir “Slytherin Önyargısı” ile gelmemişti-Tabii sinirini dışa vurmuyordu.Belki de dersin tanışma olması iyi olmuştu.Herkes hakkında kafasında bir şeyler oluşuyordu çünkü…

Çoğu kişi kendini tanıttıktan sonra Jadira da söz aldı:

Adım Jasmine Jadira Hudgens.Ama Jadira’yı tercih ediyorum.Bir ikiz kardeşim.İki tane de ablam var.Ama ne yazık ki kardeşimle aynı binada değiliz.Derslerimi önemserim.Ama gereğinden çok önemsemem.Gezmeyi ve eğlenmeyi severim.Ayrımcılığı hiç sevmem.Özellikle de kanla ilgili olanları…

Son iki cümlede Jadira profesöre bakmış olsa da,başka şeyleri ima ettiği çok açıktı.Sessizce yerine oturdu ve diğer öğrencilerin kendilerini tanıtmalarını bekledi
.
Ashley Hudgens
Ashley Hudgens

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimePaz Nis. 20, 2008 9:30 pm

Ashley hemen kalkıp hazırlandı. Derse geç kalmıştı. Hızla aritmansi dersliğine ulaştı. İkiz kardeşi Jadira da oradaydı. Ancak onunla aynı binada değildi. Davranışları da pek uyuşmazdı zaten... Yine de sınıfta kardeşinin yanına oturdu.

Herkes tek tek kendisini tanıttı. Özellikle ilk kalkan Slytherin'li gözüne ilişmişti. Asiydi ve kurallara uymayı pek sevmezdi. Aynen kendisi gibi. Ancak Ashley emo değildi. O sıralar moda neyse o da o olurdu.

Jadira'dan sonra söz aldı:

- Ben Ashley Hudgens. Hudgens ailesindenim. Moda benim hayatımdır. Ancak moda konusunda benden daha iyi olduğunu iddia edenlerden nefret ederim. Derslerden pek hoşlanmam ancak mecburen okumak zorundayım. Gezip tozmayı çok severim. İkiz kardeşimle huy bakımından tek benzerliğimiz bu sayılır.

Ashley yerine oturdu.
Samara Yoko Chan Miller
Samara Yoko Chan Miller

Kadın

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimePtsi Nis. 21, 2008 6:24 pm

İki Gryffidorlu kızdan en son konuşanı dikkatini çekmişti Samara'nın.Haklıydı,ona göre de kanlık durumu büyüklük değildi ama taraf polemiyi öyleydi.İkizi olduğunu söylemişti kız,Samara'nın gözü sınıftaki Gry'li kıza benzeyen Slytherin armalı kıza ilişti.Profesör teker teker öğrencilerini izliyordu.Samara,dersin akışına kendisini kaptırmıştı ve bir ara kafasını kaldırıp Gry'lı kıza bir şey söylemeden edemedi.

"Jadira,kanlık durumu yani melez-safkan-muggle tabii ki de ayrım yapılmaması gereken bir konu.Gözlerinin bana diklendiğinin farkındayım,ben bir Slytherinli olabilirim.Ve de bu binaya seçilme amacımda kişilik özelliklerim.İkizini görür gibi oldum Jadira,o da benimle aynı binada ve de aynı fikirde.Ben Gry'leri severim ama o aptalca ben cesurum diye ortalıkta dolaşanlardan nefret ederim,senin öyle olmadığını biliyorum.Bu yüzden bana kin beslemene gerek yok ve tabii benim de sana."dedi gayet samimice.

Söyledikleri profesörün duyabileceği yükseltide değildi ama fısıldayışlar farkediliyordu.Sözlerinden sonra Jadira'ya göz kırptı ve kitabını açtı.İçinden sessizce okuyordu ve anlamaya çalışıyordu.Mantığı severdi ama ders tanışma fassı sayesinde farklı bir boyut kazanmıştı.
Elizabeth Alicia Gredgor
Elizabeth Alicia Gredgor

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimePtsi Nis. 21, 2008 7:41 pm

Alicia sessizce kendini tanıtanları dinliyordu.Binasından bir kız kalktıktan sonra ikizi diye düşündüğü -ki emin olduğu- kızı dinledi.Haklıydı çünkü kız ikizinden bahsetmişti.Etrafta fısıldaşmalar vardı.Alicia aldırmıyordu.Profesör dikkatle konuşanları dinliyordu Alicia'nın gözleri kitabına ilişti bir kaç notu okuyarak tekrar yaptı.Profesör soru sorarsa afallayıp kalmak istemezdi.Dersten sonra ablalarının yanına gidip dersleri anlatacaktı.Profesörün ödev verip vermeyeceğini de merak etmiyor değildi.Vermesi iyi olurdu şimdiden buranın düzenine alışmak istiyordu.Ama biraz düşününce bir süre daha ödevsiz durmak fena olmazdı.Alicia onaylayıcı bir kaç şeyler söylendi içinden.

Mavi gözlerini bir kaç not yazmış olduğu parşömene çevirdi.Artimansi Hogwarts'ın en karmaşık dersi diye söylerdi herkes o kadar da kötü değildi ona göre sonuçta bu da onlara gerekli olacaktı.Sarı saçlarını arkasına atarak etrafa bakmasını sürdürdü Sihir Tarihi Profesörü ilk dersten ödev vermişti.Bu yüzden bu akşam ödevini bitirmesi gerekiyordu.Ödevlerinin birikmesini istemezdi:

"Dersten sonra kütüphaneye giderim..."

dedi hiç kimsenin duyamayacağı bir fısıltıyla zaten konuşan kişinin sayesinde duyuşmuyordu yüzünde küçük bir gülümseme vardı hala...
Lily Angelina Johnson
Lily Angelina Johnson

Kadın

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimeC.tesi Nis. 26, 2008 6:52 pm

Lily tüm öğrencileri dinledikten sonra ''hepinize teşekkür ederim.şimdi eminim ki sizde benim nasıl biri olduğumu merak ediyorsunuzdur anlatmaya çalışayım..'' dedi biraz suratını yamultarak ''pek becerememde'' dedi ve gülümsedi.''safkan bir aileden geliyorum kan ayrımını kesinlikle sevmem çünkü muggle doğumlu bir çok arkadaşım var ve büyü konusunda benden iyiler bile diyebilirim.Sıcak kanlıyım aramızda öğretmen öğrenci ilişkisi elbette olucak am bu çok fazla ciddiyet gerektirmez değilmi...'' dedi ve göz göze geldiği bir öğrenciye göz kırptı.

''hmm başka ne var bakalımmm buldum.Daha vaktimiz var merak ettiklerinizi siz sorun böylece daha yakın bir ilişkimiz olur.''deki kollarıyla masadan hafif destek alarak doğruldu ve bir çocuk gibi meraklı,öğrencilerine bakmaya başladı.
Samara Yoko Chan Miller
Samara Yoko Chan Miller

Kadın

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimeÇarş. Nis. 30, 2008 5:17 pm

Profesör Johnson,Gryffindor'lu kızın konuşma biter bitmez derin bir nefes alıp öğrencilerine bakındı.

^^Hepinize teşekkür ederim.şimdi eminim ki sizde benim nasıl biri olduğumu merak ediyorsunuzdur anlatmaya çalışayım..^^dedi.Sonra hafiften suratını yamultup sesini sıkarak

^^Pek becerememde.Safkan bir aileden geliyorum kan ayrımını kesinlikle sevmem çünkü muggle doğumlu bir çok arkadaşım var ve büyü konusunda benden iyiler bile diyebilirim.Sıcak kanlıyım aramızda öğretmen öğrenci ilişkisi elbette olucak am bu çok fazla ciddiyet gerektirmez değilmi...^^dedi ve göz göze geldiği bir öğrenciye hafifçe göz kırptı.

^^Hmm.. başka ne var bakalımmm buldum.Daha vaktimiz var merak ettiklerinizi siz sorun böylece daha yakın bir ilişkimiz olur.^^deki kollarıyla masadan hafif destek alarak doğruldu.Samara söz istedi ve sessizliği bozarak

^^Profesör,voş zamanlarınızda daha çok büyü mü çalışırsınız yoksa diğer faaliyetlerle mi oyalanırsınız?Ya da muggle ve melez arkadaşlarınızla mı oyalanır,vakit mi geçirirsiniz?^^dedi merakla.
Lily Angelina Johnson
Lily Angelina Johnson

Kadın

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimeÇarş. Nis. 30, 2008 10:28 pm

Lily Samara'nın elini kaldırması üzerine biraz bozuldu ''kendine gel Lily o senin öğrencin bir anda bu kadar sinir iyi değil lütfen''dedi içinden ve gülümseyerek Samara'ya izin verdi.

Samara;
-Profesör,boş zamanlarınızda daha çok büyü mü çalışırsınız yoksa diğer faaliyetlerle mi oyalanırsınız?Ya da muggle ve melez arkadaşlarınızla mı oyalanır,vakit mi geçirirsiniz?
dedi.Lily bu soru üzerine biraz şaşırmıştı.

Gülümsedi ''Hımm çok güzel spru düşüneyim.Genelde kütüphanede geçiriyorum zamanımı kitapları severim büyü yapmak aslında küçükken her boş zamanımda aklıma hangi büyü gelirse yapardım ama bir süre sonra bu eğlenceyi bozuyor.Şimdilerde uçmaya merak sardım okul yıllarımda pek iyi bir uçucu değildim uçuş dersinden bile zor geçmiştim ama artık daha iyi uçabiliyorum sanırsam''dedi.

Biraz düşündü yeterince açıklayıcı bir anlatım olmuştu.Lily sandalyesinden kalkarak tahtanın önüne geldi ''evet arkadaşlar çok güzel bir ders işlediğimizi düşünüyorum.Katılımlarınız için çok teşekkürler eğer sorunuz yoksa...''eliyle kapıyı göstererek ''... çıkabilirsiniz''dedi.
Samara Yoko Chan Miller
Samara Yoko Chan Miller

Kadın

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimePerş. Mayıs 01, 2008 5:46 pm

Samara'nın sorusu üzerine profesörün suratında hafif bir şaşırma hali belirdi.Suratını hafif bir gülümsemeyle süsleyerek

''Hımm çok güzel soru düşüneyim.Genelde kütüphanede geçiriyorum zamanımı kitapları severim büyü yapmak aslında küçükken her boş zamanımda aklıma hangi büyü gelirse yapardım ama bir süre sonra bu eğlenceyi bozuyor.Şimdilerde uçmaya merak sardım okul yıllarımda pek iyi bir uçucu değildim uçuş dersinden bile zor geçmiştim ama artık daha iyi uçabiliyorum sanırsam''dedi.Samara profesörün sözünden sonra başını eliyle tutarak sırasına yaslandı.Profesör Johnson,sandalyesinden yavaşça kalkarak

''Evet arkadaşlar çok güzel bir ders işlediğimizi düşünüyorum.Katılımlarınız için çok teşekkürler eğer sorunuz yoksa...'' dedi ve sonra eliyle kapıyı göstererek ''... çıkabilirsiniz'' dedi.Samara tüy kalemlerini ve parşomen kağıtlarını çantasına atar atmaz Serena'a

"Seni tanımak güzeldi,görüşelim olur mu?"dedi ve sırasından kalktı.Kaşlarını hafifçe kaldırıp saçlarını savurdu,Serena'a el salladı.Daha sonra profesör Johnson'a yaklaşarak

"Sihirli günler profesör,profesör Johnson"dedikten sonra sınıfın kapısından kendisini özgürleştirirmişcesine attı.Ödev yoktu ve bu yüzden mutluydu.Derin bir iç çekerek merdivenlerden büyük bir hızla çıkıp Slytherin Kızlar Yatakhanesine doğru yol aldı.
Ashley Hudgens
Ashley Hudgens

İlk Ders... Empty
MesajKonu: Geri: İlk Ders...   İlk Ders... Icon_minitimeÇarş. Mayıs 07, 2008 7:23 pm

Ashley Samara'nın bu sorusuna şaşırdı. İçinden "Bu sınıftaki tek cesur kişi o sanırım." diye geçirdi.

''Hımm çok güzel soru düşüneyim.Genelde kütüphanede geçiriyorum zamanımı kitapları severim büyü yapmak aslında küçükken her boş zamanımda aklıma hangi büyü gelirse yapardım ama bir süre sonra bu eğlenceyi bozuyor.Şimdilerde uçmaya merak sardım okul yıllarımda pek iyi bir uçucu değildim uçuş dersinden bile zor geçmiştim ama artık daha iyi uçabiliyorum sanırsam.''

Ashley daha farklı bir cevap bekliyordu sanki. "Aman banane..! Sanki soruyu ben sordum..." diye geçirdi.

''Evet arkadaşlar çok güzel bir ders işlediğimizi düşünüyorum.Katılımlarınız için çok teşekkürler eğer sorunuz yoksa...'' dedi ve sonra eliyle kapıyı göstererek ''... çıkabilirsiniz''

"İyi günler profesör..."

Ashley bir "Oh!" çekti. "Sonunda ders bitti..!"

Ashley doğduğundan beri derse girmeyi pek sevmezdi. Derste geçirdiği zamanlar geçirdiği en sıkıcı zamanlardı. Yeni okuluna pek alışabilieceğini sanmıyordu. Ama iyiki yanında ikiz kardeşi vardı.

İlk Ders...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ders iki