Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu Rp

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

1.Siniflar icin 1.Ders

4 posters
YazarMesaj
Kimbèrley Emilia Malfoy
Uçuş Profesörü
Uçuş Profesörü
Kimbèrley Emilia Malfoy

Kadın
Mücadelede Tarafı : Ölüm Yiyenler
Rp Sevgilisi : Ariyorum (:

1.Siniflar icin 1.Ders Empty
MesajKonu: 1.Siniflar icin 1.Ders   1.Siniflar icin 1.Ders Icon_minitimePtsi Nis. 21, 2008 6:41 pm

Kimbèrley cübbesini üzerine geçirdikten sonra son bir defa önünde uçmakta olan aynada kendine baktı. Bu gün okulun ilk günüydü ve birinci sınıfların kendini paspal bir hoca olarak görmesini istemiyordu. Şu an aynada baktığı yüz ise tam kendi istediği gibi son derece güzel ve zarif bir yüzdü. Profesörler odasından hızlı adımlar ile çıkmış ve zaten eskimiş olan kapıyı hızla çarpmıştı.

Dersin yapılacağı uçuş alanına girdiğinde bütün öğrenciler eksiksiz oradaydılar. Ne de olsa uçmak her veledin isteyeceği bir şeydi. Yüzüne tatlı bir gülümseme yerleştirerek hafif bir öksürük ile tüm yüzlerin kendisine dönmesini sağladı. İlk önce tüm öğrencileri süzdükten sonra –ki öğrencilerde onu süzüyordu- sesini yükselterek konuşmaya başladı.
“ Hepinize merhaba !” öğrencilerin merhaba gibisinden bir şeyler mırıldanmasının bitmesini bekleyerek tekrar konuşmaya başladı. “ Adım Kimbèrley Emilia Malfoy. Ama bana profesör demenizi tercih ederim. Sizleri daha sonra kapsamlı tanıyacağıma inanarak tanışma gibi gereksiz bir şeyle uğraşmayacağım. Direk derse geçiyoruz !” heyecanla eline süpürgesini alan sınıfa hitaben “Üzgünüm çocuklar. Uygulama daha sonra. Şimdi…” elinde tuttuğu asayı sallayarak her bir öğrencinin arkasında minderler oluşmasını sağladı. “ Oturun ve beni dinleyin.” Sınıfın mızmızlanmalarını duymaksızın sesini biraz daha yükselterek konuşmaya başladı. “ Simdiye kadar olan büyülerin hiçbiri bedenimizin uçmasını sağlamıyor. Kanatlı hayvanlara dönüşebilen birkaç animagus dışında yardım almaksızın uçabilen hiçbir büyücü yok. Bu en güçlüsü bile olsa. Biçim değiştirme sonucu bir yarasaya dönüşen büyücü veya cadı uçabilir ama o da bir yarasanın beynine sahip olduğu için hiçbir işine yaramaz. Havalanma da oldukça yaygındır ama kimse havadan 1 metre yükselme ile tatmin olmamıştır. İşte bu yüzden…” elinde ki süpürgeyi sallayarak devam etti “ hepinizde birer tane bunlardan var. Uçmak artık kolay anlayacağınız gibi.Simdi süpürgelerinizin sag tarafina gecin ve elinizi süpürgeye paralel bir sekilde uzatin.Simdi anlasilabilir sekilde yukari diyeceksiniz."

Ögrenciler sonunda süpürgelerini ellerine alinca:

"Daha sonra süpürgelerinize bineceksiniz ve ayaklarinizla kendinizi yukariya dogru iteceksiniz.Hepinizin ilk seferde basarmasini beklemiyorum.Ucmak sadece süpürgeye binmek degildir.Her neyse 3 metreden fazla yükselmek yok.Ben ne zaman asagiya ineceginizi size söyleyecegim.Asasiya inemeyenlere yardim edebilirim ama havalanamayanlar kendi baslarini bunu denemeliler.Evet simdi süpürgelerinizin sag tarafina gecin ve önce beni izleyin sonra daha önce söylediklerimi uygulayin."

dedi ve o da süpürgesini eline cagirdi.Büyük bir ustalikla 4 metre yükseldi ve asagiya indi.Onu izleyen ögrencilere hadi bakalim gibi bir isaret verip yükselmelerini izledi.
Elizabeth Alicia Gredgor
Gryffindor 1. Sınıf Öğrencisi-Qudditch Kaptanı
Gryffindor 1. Sınıf Öğrencisi-Qudditch Kaptanı
Elizabeth Alicia Gredgor

Mücadelede Tarafı : ...

MesajKonu: Geri: 1.Siniflar icin 1.Ders   1.Siniflar icin 1.Ders Icon_minitimeSalı Nis. 22, 2008 1:59 pm

Alicia koridorlarda sessizce geziyordu.Gözleri duyuru panosundaydı.Yatakhaneye girerek ders programına baktı.Bugün uçuş dersi vardı.Yüzünde büyük bir gülümseme oluştu.Uçmak her zaman dilediği bir dilekti.Şimdi bu dileği elde edecekti.Ateş okunu eliyle sıkıca kavradı.Uçuş alanına doğru ilerlerken gözleriyle etrafı süzüyordu.Bir kaç kere görmüştü burayı,sartı saçlarını arkasına atrak profesörü süzdü.İlk dersten uygulamaya geçmek istiyordu.

Gözleri süpürgesindeydi hala elindeydi profesör kendini tanıttıktan sonra bir şeyler anlatmaya başlamıştı.Ell onu dikkatlice dinliyordu.Profesör oturun dedikten sonra sakişnce oturarak profesörün dediklerini dinlemeye devam etti.

“ Simdiye kadar olan büyülerin hiçbiri bedenimizin uçmasını sağlamıyor. Kanatlı hayvanlara dönüşebilen birkaç animagus dışında yardım almaksızın uçabilen hiçbir büyücü yok. Bu en güçlüsü bile olsa. Biçim değiştirme sonucu bir yarasaya dönüşen büyücü veya cadı uçabilir ama o da bir yarasanın beynine sahip olduğu için hiçbir işine yaramaz. Havalanma da oldukça yaygındır ama kimse havadan 1 metre yükselme ile tatmin olmamıştır. İşte bu yüzden…”

Profesör süpürgeyi sallayınca Ell gözleriyle kendi süpürgesine baktı.

“ hepinizde birer tane bunlardan var. Uçmak artık kolay anlayacağınız gibi.Simdi süpürgelerinizin sag tarafina gecin ve elinizi süpürgeye paralel bir sekilde uzatin.Simdi anlasilabilir sekilde yukari diyeceksiniz."

Ell süpürgesinin sağ tarafına geçerek profesörün dediği gibi paralel bir şekilde uzattı.

"Daha sonra süpürgelerinize bineceksiniz ve ayaklarinizla kendinizi yukariya dogru iteceksiniz.Hepinizin ilk seferde basarmasini beklemiyorum.Ucmak sadece süpürgeye binmek degildir.Her neyse 3 metreden fazla yükselmek yok.Ben ne zaman asagiya ineceginizi size söyleyecegim.Asasiya inemeyenlere yardim edebilirim ama havalanamayanlar kendi baslarini bunu denemeliler.Evet simdi süpürgelerinizin sag tarafina gecin ve önce beni izleyin sonra daha önce söylediklerimi uygulayin."

Profesör ustalıkla 4-5 metre havalandıktan sonra hadi sizde yapın dercesine bir işaret göndermişti onlara Ell heyecanla profesörün dediklerini uygulayarak 3 metre yükseldi yüzünde küçük bir gülümseme vardı diğerlerine baktığında çoğu kişi havalanmıştı.Ell aşağıya dikti gözlerini profesör dikkatle onları izliyordu...
Ashley Hudgens
Slytherin 1.sınıf Öğrencisi
Ashley Hudgens

MesajKonu: Geri: 1.Siniflar icin 1.Ders   1.Siniflar icin 1.Ders Icon_minitimeSalı Nis. 22, 2008 9:08 pm

Ash kafasını çevirip saate baktı.

"Olamaz geç kalıyorum!" diye mırıldanarak uçuş alanına koştu.

Az kalsın geç kalıyordu ancak kalmamıştı. Profesör kendini tanıttıktan sonra derse geçti.

“ Simdiye kadar olan büyülerin hiçbiri bedenimizin uçmasını sağlamıyor. Kanatlı hayvanlara dönüşebilen birkaç animagus dışında yardım almaksızın uçabilen hiçbir büyücü yok. Bu en güçlüsü bile olsa. Biçim değiştirme sonucu bir yarasaya dönüşen büyücü veya cadı uçabilir ama o da bir yarasanın beynine sahip olduğu için hiçbir işine yaramaz. Havalanma da oldukça yaygındır ama kimse havadan 1 metre yükselme ile tatmin olmamıştır. İşte bu yüzden...

Ash içinden "Bunları biliyoruz zaten..! Bu okulda bilmediğimiz bir şey anlatamazlar mı?" diye geçirdi.

hepinizde birer tane bunlardan var. Uçmak artık kolay anlayacağınız gibi.Simdi süpürgelerinizin sag tarafina gecin ve elinizi süpürgeye paralel bir sekilde uzatin.Simdi anlasilabilir sekilde yukari diyeceksiniz."

Ash profesörün dediğini yaptı. "Sıkıcı ve basit..." diye geçirdi.

Profesör sizde yapın diye işaret verdi. "Çok basit." diye mırıldandı Ash. Ama az sonra nelerle karşılaşacağını bilmiyordu. Havalanmaya başladı. "Ne kadar basit olduğunu söylemiştim." dedi. Ancak çok kısa bir süre sonra süpürge takla atmaya başladı. Ash büyük bir çığlık kopardı ve süpürgeyle birlikte yere düştü.
Kimbèrley Emilia Malfoy
Uçuş Profesörü
Uçuş Profesörü
Kimbèrley Emilia Malfoy

Kadın
Mücadelede Tarafı : Ölüm Yiyenler
Rp Sevgilisi : Ariyorum (:

MesajKonu: Geri: 1.Siniflar icin 1.Ders   1.Siniflar icin 1.Ders Icon_minitimeSalı Nis. 22, 2008 9:52 pm

Kim ögrencilerden bir kaci havalandiktan sonra yukaridan daha iyi gözlemleyecegini düsünerekten havalandi.Ögrencilerden en az bir metre yüksekteydi.Bayan Gredgor basariyla havalanmisti.Kimbèrley oan memnun olmus gbir sekilde gülümsedi.Bayan Hudgens`da basarili bir sekilde havalanmisti.Kimbèrley ona da gülümsedi ve asagiya dogru bakmaya basladi.Sonra bayan Hudgens`in süpürgesiyle birlikte takla atarken gördü ve hizla kiza dogru ucuyordu.Ama süpürgeleri ayni oldugu icin birbirlerine yetismaleri imansizdi.Sonunda Ashley düsmeye baslamisti.Kim dik bir sekilde asagiya daldi.Ögrenci yillarinda Snitch`i almak icin de böyle dalmisti hep.Bu düsünceleri kafasindan savurup elini kiza uzatti.Ashley`nin süpürgesi yere düsmüstü.Saglama benziyordu.Kim ama kizi tuttugu icin düsüsünü yavaslatmisti.Kizi hafifce yere birakti ve kendi süpürgesini bir yana firlatti.Nereye gittigini bilmiyordu.Umrindada degildi.Suan revire gitmesi gereken bir ögrencisi vardi.Kim Bayan Hudgens`in kalkmasina yardim etti ve gözlerinin ayni hizaya gelmesi icin biraz cömeldi ve:

"Bayan Hudgens, ne yaptiginizi bilmiyorum.Belki yerden yeterince güclü itmediniz belki de süpürgeyi siki tutmadiniz... Herneyse. Kendinizi nasil hissediyorsunuz? Tekrar ucabilir misiniz ya da revire mi gidelim?"

dedi.Revire gitmenin akillica oldugunu biliyordu ama ögrencisine sormak mantikli bir seydi.
Alexis Jodie Gellar
Gryffindor 1. Sınıf Öğrencisi
Gryffindor 1. Sınıf Öğrencisi
Alexis Jodie Gellar

Kadın
Mücadelede Tarafı : Zümrüdüanka Yoldaşlığı

MesajKonu: Geri: 1.Siniflar icin 1.Ders   1.Siniflar icin 1.Ders Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10, 2008 1:14 pm

Jodie uyandı. Saat daha erkendi. Elini yüzünü yıkadı ve gelip yatağına oturdu.Kitaplarından birini açıp okumaya başladı. Bir süre sonra saatine baktı. Şimdi gülümsüyordu.Ayağa kalktı, cüppesini üzerine geçirdi ve dolaba doğru ilerledi.Bugün ilk ders uçuş dersiydi. Süpürgesini aldı ve yatakhaneden çıkıp uçuş alanına doğru ilerlemeye başladı.Koridordan geçerken kafasını çevirip aşağıya baktı. Öğrencilerin çoğu gelmişti ve profesör de neredeyse gelmek üzereydi.Koşarak uçuş alanına vardı. Bir süre sonra profesör de alana gelmişti. Öğrencilerin de gelmiş olduğunu görünce konuşmaya başladı.

“ Hepinize merhaba ! Adım Kimbèrley Emilia Malfoy. Ama bana profesör demenizi tercih ederim. Sizleri daha sonra kapsamlı tanıyacağıma inanarak tanışma gibi gereksiz bir şeyle uğraşmayacağım. Direk derse geçiyoruz! ”

Jodie de tanışmaya harcanan zamanın gereksiz olacağını düşünmüştü. Çünkü uçuş dersi onun en merak ettiği derslerden biriydi. Daha önce bununla ilgili bir sürü kitap okumuştu. ''Belki de öğretmen okuduklarımdan daha fazlasından bahseder...'' diye düşündü. Ancak öğretmen konuşmaya başlamıştı bile. Düşünmeyi bırakıp dinlemeye karar verdi.

“Şimdiye kadar olan büyülerin hiçbiri bedenimizin uçmasını sağlamıyor. Kanatlı hayvanlara dönüşebilen birkaç animagus dışında yardım almaksızın uçabilen hiçbir büyücü yok. Bu en güçlüsü bile olsa. Biçim değiştirme sonucu bir yarasaya dönüşen büyücü veya cadı uçabilir ama o da bir yarasanın beynine sahip olduğu için hiçbir işine yaramaz. Havalanma da oldukça yaygındır ama kimse havadan 1 metre yükselme ile tatmin olmamıştır. İşte bu yüzden hepinizde birer tane bunlardan var. Uçmak artık kolay anlayacağınız gibi.Simdi süpürgelerinizin sag tarafina gecin ve elinizi süpürgeye paralel bir sekilde uzatin.Simdi anlasilabilir sekilde yukari diyeceksiniz.Daha sonra süpürgelerinize bineceksiniz ve ayaklarinizla kendinizi yukariya dogru iteceksiniz.Hepinizin ilk seferde basarmasini beklemiyorum.Ucmak sadece süpürgeye binmek degildir.Her neyse 3 metreden fazla yükselmek yok.Ben ne zaman asagiya ineceginizi size söyleyecegim.Asağiya inemeyenlere yardim edebilirim ama havalanamayanlar kendi baslarini bunu denemeliler.Evet simdi süpürgelerinizin sag tarafina gecin ve önce beni izleyin sonra daha önce söylediklerimi uygulayin."

Jodie profesörün dediklerini sırayla uyguladı, tıpkı diğer öğrenciler gibi...
Şimdi çoğu havadaydı ve ilk kez uçmanın tadını çıkarıyorlardı. Jodie uçmanın ne kadar zevkli bir iş olduğunda yanılmadığının farkına vardı. Hepsi 3 metreye kadar yükselmişlerdi ama Jodie daha yükseğe uçacağı günleri iple çekemye başlamıştı bile. Profesörse yüzünde hafif bir gülümsemeyle uçmaya yeni başlamış öğrencilerini seyrediyordu. Sonra o da süpürgesiyle öğrencilerden biraz yukarı yükselip onları izlemeye başladı. Birden bir öğrencinin düştüğünü farketti ve ani bir atakla aşağıya inip kızı kolundan yakaladı. Jodie olayı görmüştü ve sevinci yerini korkuya bıraktı. Profesör gibi o da kızın durumunu merak ediyordu. Sonra profesörün ona durumunu sorduğunu farketti.

"Bayan Hudgens, ne yaptiginizi bilmiyorum.Belki yerden yeterince güclü itmediniz belki de süpürgeyi siki tutmadiniz... Herneyse. Kendinizi nasil hissediyorsunuz? Tekrar ucabilir misiniz ya da revire mi gidelim?"

Jodie düşenin Ashley olduğunu farketti. Onun için endişelenmişti ama süpürgeden inmeyi bir türlü beceremiyordu. En sonunda inmeyi başardı ve profesörün arkasından Ashley'nin vereceği cevabı beklemeye başladı.
Ashley Hudgens
Ashley Hudgens

MesajKonu: Geri: 1.Siniflar icin 1.Ders   1.Siniflar icin 1.Ders Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10, 2008 7:42 pm

Ashley ne olduğunu anlamamıştı ama yerdeydi. Yanında Profesör Kimbèrley vardı. Ashley az kalsın ağır bir darbe alacakken profesör onu kurtarmıştı ve Ashley ona minnettardı. Sonra profesörün ona bir şeyler dediğini duydu.

- Bayan Hudgens, ne yaptiginizi bilmiyorum.Belki yerden yeterince güclü itmediniz belki de süpürgeyi siki tutmadiniz... Herneyse. Kendinizi nasil hissediyorsunuz? Tekrar ucabilir misiniz ya da revire mi gidelim?

- Öncelikle beni kurtardığınız için teşekkürler profesör. İyiyim sağolun. Sadece kolum biraz acıyor. Yine de iyiyim. Tekrar teşekkürler.

Profesör Kimbèrley'nin de yardımlarıyla Ashley zar zor ayağa kalktı. Üstünde tozu sildi. İçinden "Bundan sonra hiçbir derse çok basit demiycem." diye geçirdi ve profesöre tekrar teşekkür etti.

1.Siniflar icin 1.Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ders iki