Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu Rp

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İlk ders (Offline)

5 posters
YazarMesaj
Miley C. Hudgens
Astronomi Profesörü
Astronomi Profesörü
Miley C. Hudgens

Kadın
Mücadelede Tarafı : yok
Rp Sevgilisi : ArANIyOr

İlk ders (Offline) Empty
MesajKonu: İlk ders (Offline)   İlk ders (Offline) Icon_minitimePaz Nis. 27, 2008 9:51 pm

Miley herkezden önce sınıfa gelmişti çünkü erken gelmeyi seviyordu.Öğrencileri beklerken bir yandanda kahvesini yudumluyordu.Öğrenciler yavaş yavaş geliyordu.Miley ayağa kalkıp tahtaya
Miley C. Hudgens
Astronomi profösörü
yazdı ve kendini tanıtmaya başladı.
'Meraba arkadaşlar ben Miley tahtaya yazdığım gibi Astronomi profösörünüz benim ve şimdi sizinde kendinizi bana tanıtmanızı istiyorum dedi.
Kısa bir süre sonra herkez kendini tanıtmıştı.Herkezin adını öğrendikten sonra derse başlamak için Asasını dev kitaplığa çevirdi ve sihirli sözleri söyledi. Şimdi her öğrencinin önünde eski ve kocaman birer 1. Sınıf Astronomi Bilgisi kitabı duruyordu. San daha fazla zaman kaybetmeden yüksek bir sesle dersine başladı.
"Çocuklari eğer kitaplarınızın son sayfasını açarsanız orada bir harita göreceksiniz. Harita büyük bir özenle Centaur'lar tarafından çizilmiştir. Centaurlar Astronomi konusunda büyük bir deneyime sahiptirler. Neyse konuyu uzatmadan devam edelim. Bu haritaya Astronomi dilinde Yıldız Haritası da denir. Yıldız haritalarınızın sol üst köşesinde uçurtmaya benzeyen kuzey kutup yıldızını göreceksiniz. Parmağınızı bu yıldızın üstüne koyun"dedi.Derin bir nefes aldı ve herkezin parmağını doğru yere koyduğunu görünce devam etti.
"Şimdi parmağınızla biraz daha aşağı inip oradaki topa benzeyen şişman-parlak yıldızı bulmanızı istiyorum... Evet sanırım hepiniz onu da buldunuz. Şimdi asıl konumuza geçelim" dedi.
Asasıyla tahtaya bir yıldız haritası çıizdikten sonra devam etti.
"İşte tam o yıldız size geleceği gösterir, Astronomi adıyla Kader Yıldızı olarak bilinir. Ve biraz solunda da yine ona benzer geçmişi gösteren Tarih Yıldızı'nı ya da diğer bir adıyla Mazi Yıldızını görürsünüz. Ayrıca dikkatli bakarsanız diğer ikisinin altında daha küçük bir yıldız daha görebilirsiniz. Bu yıldız içinde bulunduğumuz zamanı yani şu anı gösteren Belirsizlik Yıldızını görürsünüz. Belirsizlik Yıldızı'na her yaratık yön verebilir. İnsan iradesi dışında hareket ederse veya yanlış bir karar alırsa Belirsizlik Yıldızı'nın yazgısı hemen değişir. Bu yüzden adı Belirsizlik Yıldızıdır, ayrıca aklınızda bulunsun insanlar bir tek Belirsizlik Yıldızı'nın yazgısını değiştirebilir."
Diğer iki yıldızın resmini de çizdi ve oklarla onları birleştirdi. Şimdi tahtada ters bir üçgen oluşmuştu.
"Çok başarılı Astronomiciler, At-Adamlar ve Kahinler tüm bu yıldızları tanır, ve yıldızların yazgılarını rahatça görebilir"Santiago zamanın çok çabuk geçtiğini farketti. Kum saati dolmak üzereydi. Son olarak
"Evet dersin sonuna yaklaşırken şunları eklemek istiyorum. Ödeviniz 3 Farklı Yıldız Haritası bulup bana teslim edeceksiniz. Bunlardan birisi At-adam yapımı, bir tanesi günümüzde kullanılan bir tanesi de eski zamanlarda kullanılmış olmalıdır. İyi bir hafta geçirmeniz dileğiyle, ödevlerinizi yapmayı ihmal etmeyin çocuklar"
dedi ve sınıftan ayrıldı.
out : dersim offline'dır, benim gibi tüm dersi içeren tek bir RP yapın.. ne kadar güzel ve uzun RP yaparsanız binalarınız o kadar çok puan alır, ayrıca dersime girmeyenlerin veya ödevini teslim etmeyenlerin binasından çok puan düşerim...
Ashley Hudgens
Slytherin 1.sınıf Öğrencisi
Slytherin 1.sınıf Öğrencisi
Ashley Hudgens

İlk ders (Offline) Empty
MesajKonu: Geri: İlk ders (Offline)   İlk ders (Offline) Icon_minitimeÇarş. Mayıs 07, 2008 7:49 pm

Ashley sınıfa ilk gelen kişiydi. Bu yüzden stres olmuştu.

"Of herkesi beklemek zorunda mıyım?" diye içinden geçirdi.

Bir süre sonra herkes geldi ve ders başladı.

"Çocuklari eğer kitaplarınızın son sayfasını açarsanız orada bir harita göreceksiniz. Harita büyük bir özenle Centaur'lar tarafından çizilmiştir. Centaurlar Astronomi konusunda büyük bir deneyime sahiptirler. Neyse konuyu uzatmadan devam edelim. Bu haritaya Astronomi dilinde Yıldız Haritası da denir. Yıldız haritalarınızın sol üst köşesinde uçurtmaya benzeyen kuzey kutup yıldızını göreceksiniz. Parmağınızı bu yıldızın üstüne koyun."

Herkes koyduktan sonra profesör devam etti.

"Şimdi parmağınızla biraz daha aşağı inip oradaki topa benzeyen şişman-parlak yıldızı bulmanızı istiyorum... Evet sanırım hepiniz onu da buldunuz. Şimdi asıl konumuza geçelim" dedi ve asasıyla tahtaya bir yıldız haritası çizdi.

"Sanırım bu diğer dersler gibi sıkıcı olmayacak."
diye düşündü Ashley.

"İşte tam o yıldız size geleceği gösterir, Astronomi adıyla Kader Yıldızı olarak bilinir. Ve biraz solunda da yine ona benzer geçmişi gösteren Tarih Yıldızı'nı ya da diğer bir adıyla Mazi Yıldızını görürsünüz. Ayrıca dikkatli bakarsanız diğer ikisinin altında daha küçük bir yıldız daha görebilirsiniz. Bu yıldız içinde bulunduğumuz zamanı yani şu anı gösteren Belirsizlik Yıldızını görürsünüz. Belirsizlik Yıldızı'na her yaratık yön verebilir. İnsan iradesi dışında hareket ederse veya yanlış bir karar alırsa Belirsizlik Yıldızı'nın yazgısı hemen değişir. Bu yüzden adı Belirsizlik Yıldızıdır, ayrıca aklınızda bulunsun insanlar bir tek Belirsizlik Yıldızı'nın yazgısını değiştirebilir."

"Gerçekten çok ilginç bu yıldızları görmek isterdim..!"

Profesör diğer iki yıldızın da resimlerini çizdi.

"Çok başarılı Astronomiciler, At-Adamlar ve Kahinler tüm bu yıldızları tanır, ve yıldızların yazgılarını rahatça görebilir."

"Ama bu haksızlık..!"

"Evet dersin sonuna yaklaşırken şunları eklemek istiyorum. Ödeviniz 3 Farklı Yıldız Haritası bulup bana teslim edeceksiniz. Bunlardan birisi At-adam yapımı, bir tanesi günümüzde kullanılan bir tanesi de eski zamanlarda kullanılmış olmalıdır. İyi bir hafta geçirmeniz dileğiyle, ödevlerinizi yapmayı ihmal etmeyin çocuklar."

"Of, her dersin bir kötülüğü var işte!"
dedi kendi kendine ve "İyi günler profesör" diyerek sınıftan ayrıldı.
Eragon Johnson
Ravenclaw 1. Sınıf Öğrencisi
Ravenclaw 1. Sınıf Öğrencisi
Eragon Johnson

Erkek
Mücadelede Tarafı : Ooo piti piti...
Rp Sevgilisi : Yok- Olmasa da olur-Olsa da olur-Olsa nolur?- Olmasa nolur?-Olsa kim olur?

İlk ders (Offline) Empty
MesajKonu: Geri: İlk ders (Offline)   İlk ders (Offline) Icon_minitimePerş. Mayıs 08, 2008 10:12 pm

Eragon ilk derslerinin iyi geçmesinden dolayı neşeyle Astronomi dersliğine ilerledi. Sınıfa girdiğinde sadece bir kişi vardı. Boş bir yere oturdu ve sınıfın dolmasını bekledi. Her ilk derste olduğu gibi tanışma faslı unutulmamıştı. Sıra Eragon'a gelince ayağa kalktı ve kendini tanıtmaya başladı:

Bu paragrafı bu hafta o kadar çok kullanmıştı ki diline yer etmesine çok az kalmıştı...

"Ben Eragon. Johnson
ailesinden gelmekteyim ve safkanım. Ancak kan ayrımına karşıyım. Kan
ayrımı yapanlara da karşıyım. Boş zamanlarımda spor yaparım ve kitap
okurum. Şımarıklığa, gereksiz kaprislere ve düşünmeden haraket edenlere
karşı tahammülüm çok azdır. Ancak herkesle iletişim kurmaya çalışırım.
Çoğunluğa zıt gitmeyi severim ancak bunu yaparken etrafımdakilere zarar
vermek gibi bir amaç gütmem asla. Arkadaşım çoktur. Ricaları kolay
kolay kıramam belki de zayıf noktalarımdan birisi bu yönümdür."

Kısa bir süre sonra herkez
kendini tanıtmıştı.Herkezin adını öğrendikten sonra derse başlamak için
Asasını dev kitaplığa çevirdi ve sihirli sözleri söyledi. Şimdi her
öğrencinin önünde eski ve kocaman birer 1. Sınıf Astronomi Bilgisi
kitabı duruyordu. San daha fazla zaman kaybetmeden yüksek bir sesle
dersine başladı.

"Çocuklari eğer
kitaplarınızın son sayfasını açarsanız orada bir harita göreceksiniz.
Harita büyük bir özenle Centaur'lar tarafından çizilmiştir. Centaurlar
Astronomi konusunda büyük bir deneyime sahiptirler. Neyse konuyu
uzatmadan devam edelim. Bu haritaya Astronomi dilinde Yıldız Haritası
da denir. Yıldız haritalarınızın sol üst köşesinde uçurtmaya benzeyen
kuzey kutup yıldızını göreceksiniz. Parmağınızı bu yıldızın üstüne
koyun"
dedi.Derin bir nefes aldı ve herkezin parmağını doğru yere koyduğunu görünce devam etti.
"Şimdi
parmağınızla biraz daha aşağı inip oradaki topa benzeyen şişman-parlak
yıldızı bulmanızı istiyorum... Evet sanırım hepiniz onu da buldunuz.
Şimdi asıl konumuza geçelim" dedi.

"Evet bence de artık geçelim" dedi Eragon kendi kendine...

Asasıyla tahtaya bir yıldız haritası çıizdikten sonra devam etti.

"İşte
tam o yıldız size geleceği gösterir, Astronomi adıyla Kader Yıldızı
olarak bilinir. Ve biraz solunda da yine ona benzer geçmişi gösteren
Tarih Yıldızı'nı ya da diğer bir adıyla Mazi Yıldızını görürsünüz.
Ayrıca dikkatli bakarsanız diğer ikisinin altında daha küçük bir yıldız
daha görebilirsiniz. Bu yıldız içinde bulunduğumuz zamanı yani şu anı
gösteren Belirsizlik Yıldızını görürsünüz. Belirsizlik Yıldızı'na her
yaratık yön verebilir. İnsan iradesi dışında hareket ederse veya yanlış
bir karar alırsa Belirsizlik Yıldızı'nın yazgısı hemen değişir. Bu
yüzden adı Belirsizlik Yıldızıdır, ayrıca aklınızda bulunsun insanlar
bir tek Belirsizlik Yıldızı'nın yazgısını değiştirebilir."

Diğer iki yıldızın resmini de çizdi ve oklarla onları birleştirdi. Şimdi tahtada ters bir üçgen oluşmuştu.

"Çok
başarılı Astronomiciler, At-Adamlar ve Kahinler tüm bu yıldızları
tanır, ve yıldızların yazgılarını rahatça görebilir"Santiago zamanın
çok çabuk geçtiğini farketti. Kum saati dolmak üzereydi. Son olarak

"Evet
dersin sonuna yaklaşırken şunları eklemek istiyorum. Ödeviniz 3 Farklı
Yıldız Haritası bulup bana teslim edeceksiniz. Bunlardan birisi At-adam
yapımı, bir tanesi günümüzde kullanılan bir tanesi de eski zamanlarda
kullanılmış olmalıdır. İyi bir hafta geçirmeniz dileğiyle, ödevlerinizi
yapmayı ihmal etmeyin çocuklar"

* Evet tahmin ettiğim gibi bu güzel gün bir yerden gelen patlakla sönecekti, o patlak ta ödev oldu, napalım bizim işimiz bu...*
diye düşündü Eragon. Sessizce sınıfı terkederken gene cüppesine takıldı "Bu iki etti !" diye söylendi kendi kendine...
http://www.hattrick.org
Alexis Jodie Gellar
Gryffindor 1. Sınıf Öğrencisi
Gryffindor 1. Sınıf Öğrencisi
Alexis Jodie Gellar

Kadın
Mücadelede Tarafı : Zümrüdüanka Yoldaşlığı

İlk ders (Offline) Empty
MesajKonu: Geri: İlk ders (Offline)   İlk ders (Offline) Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10, 2008 11:29 pm

Jodie sınıfa girdi. Sınıftakilerin hepsini ya tanıyordu ya da daha önce görmüştü. Profesör sınıftaydı. Onu selamladı ve bir yere geçip oturdu. Tahtaya baktı. ''Miley C. Hudgens, Astronomi profösörü'' yazıyordu. Kendini tanıtmak için öğrencilerin hepsinin gelmesini bekleyecekti. Ancak profesör ayağa kalktı ve '''Meraba arkadaşlar ben Miley tahtaya yazdığım gibi Astronomi profösörünüz benim ve şimdi sizin de kendinizi bana tanıtmanızı istiyorum'' dedi.

Bir süre sonra sıra Jodie'ye gelmişti. Ayağa kalktı ve kısaca kendini tanıttı.'' Merhaba Profesör. Adım Alexis Jodie Gellar ve Gryffindor'danım.'' dedi. Profesör herkesi dinledikten sonra asasını kitaplığa çevirerek kitapların herkesin önüne gelmesini sağladı ve söze başladı.

"Çocuklari eğer kitaplarınızın son sayfasını açarsanız orada bir harita göreceksiniz. Harita büyük bir özenle Centaur'lar tarafından çizilmiştir. Centaurlar Astronomi konusunda büyük bir deneyime sahiptirler. Neyse konuyu uzatmadan devam edelim. Bu haritaya Astronomi dilinde Yıldız Haritası da denir. Yıldız haritalarınızın sol üst köşesinde uçurtmaya benzeyen kuzey kutup yıldızını göreceksiniz. Parmağınızı bu yıldızın üstüne koyun.Şimdi parmağınızla biraz daha aşağı inip oradaki topa benzeyen şişman-parlak yıldızı bulmanızı istiyorum... Evet sanırım hepiniz onu da buldunuz. Şimdi asıl konumuza geçelim"
dedi ve asasıyla tahtaya bir yıldız haritası çizdi. Sonra devam etti.

Jodie geleceği ve geçmişi görebileceğini biliyordu, fakat daha önce belirsizlik yıldızıyla ilgili ne bir şey okumuş ne de duymuştu. '' Sanırım bu ders eğlenceli geçecek...'' diye düşündü.Bir an için dönüp sınıftakilere baktı. Tüm öğrenciler profesöre dikkat kesilmiş dersi sinliyordu. O an astronomiye ilgisi olan tek kişinin o olmadığını anladı ve herkes gibi dersi daha dikkatli dinlemeye başladı. Profesör hala bir şeyler anlatıyordu fakat zaman farkedemedikleri kadar çabuk geçmişti.

"Çok başarılı Astronomiciler, At-Adamlar ve Kahinler tüm bu yıldızları tanır, ve yıldızların yazgılarını rahatça görebilir.Evet dersin sonuna yaklaşırken şunları eklemek istiyorum. Ödeviniz 3 Farklı Yıldız Haritası bulup bana teslim edeceksiniz. Bunlardan birisi At-adam yapımı, bir tanesi günümüzde kullanılan bir tanesi de eski zamanlarda kullanılmış olmalıdır. İyi bir hafta geçirmeniz dileğiyle, ödevlerinizi yapmayı ihmal etmeyin çocuklar...''

Jodie ödevlerini küçük bir parça parşömene not etti ve eşyalarını toplayarak herkesle birlikte dışarı çıktı...
Elizabeth Alicia Gredgor
Gryffindor 1. Sınıf Öğrencisi-Qudditch Kaptanı
Gryffindor 1. Sınıf Öğrencisi-Qudditch Kaptanı
Elizabeth Alicia Gredgor

Mücadelede Tarafı : ...

İlk ders (Offline) Empty
MesajKonu: Geri: İlk ders (Offline)   İlk ders (Offline) Icon_minitimePaz Mayıs 11, 2008 12:01 pm

4. kat...Aslında buraya hep arkadaşlarıyla gelirdi ama şimdi yalnız başına gelmişti.İlk kez kendisini bu kadar yalnız hissediyordu.İlk gün bile birkaç arkadaş edinmişken şimdi koridorlar bomboştu.Aniden bir yığın öğrenci koridora geldi.Artık bomboş olmasa da kimse yoktu ya tanıdık ne fark ederdiki?Kütüphanenin kapısını aralayıp içeriye girdi.Bir kitap alarak masaya oturdu.Kitap okumak bambaşka bir duyguydu.Yalnız kitap okumayı hiç sevmezdi.Ama şimdi yalnızdı.Hiç kimse yoktu etrafında sanki her an bir kişi daha eksiliyordu kütüphaneden bir süre sonra baktığında kütüphanede o ve bir çocuk kalmıştı.Bir şey yapmadan kitabına geri döndü.Şimdi tamamen yalnızdı yanında bir gryffindorlu vardı.Oysa Hogwarts da ne kadar da tanıdığı vardı.Ama hepsi sanki onu terk etmişti.Aniden ayağına bir şeyin takıldığını fark etti.Çömeldiğinde yerde Miranda'nın en değerli kolyesi vardı.Onu eline aldı.Ovuşturarak üzerindeki tozu temizledi.Bu Miranda için çok önemliydi ama Miranda buralarda değildi kolyeye baktı.Gerçekten de güzel bir kolyeydi.Boynundaki kolyeye baktı evet yerindeydi.Bu kolyede onun için çok önemliydi.Bu kaybolursa korkusuyla her gün boynunda taşırdı.Ama elinde sonunda kaybolacağını düşünmüştü.Düşünmesinin nedeni arkadaşlarıydı her zaman konuşmayı bilirdi.Ama dinlemek onlar için çok uzak bir duyguydu.Herkes birbirinin arkasından konuşurdu.Tabii Kristin hariç o ne konuşur ne de konuşulurdu.Arkadaşları ona çok bağlıydı tabii o da onlara çok bağlıydı.Kolyeyi cübbesinin cebine koyarak okumaya devam etti.İkide bir ona bakan slytherinli çocuğa baktı.Hain bir tavır takınarak"Ne var? "diye sordu çocuk kulak memelerine kadar kızararak kitabı hemen rafa bırakarak oradan gidince Ell arkasından bir şeyler homurdandı.Dersliğe ilerledi...
İçeriye girerek profesöre selam verdi.Yerine oturarak sarı saçlarını arkasına itip kitabını çıkardı.Kendini tanıtmak için ayağa kalkarak:

"Ben Elizabeth Alicia Gredgor...Gryffindor öğrencisiyim..."

dedi fazla uzun konuşmak istemiyordu.yerine oturarak profesörü dinledi.

"Çocuklari eğer kitaplarınızın son sayfasını açarsanız orada bir harita göreceksiniz. Harita büyük bir özenle Centaur'lar tarafından çizilmiştir. Centaurlar Astronomi konusunda büyük bir deneyime sahiptirler. Neyse konuyu uzatmadan devam edelim. Bu haritaya Astronomi dilinde Yıldız Haritası da denir. Yıldız haritalarınızın sol üst köşesinde uçurtmaya benzeyen kuzey kutup yıldızını göreceksiniz. Parmağınızı bu yıldızın üstüne koyun"

Ell profesörün dediğini yapıyordu.Oldukça heyecanlıydı.Astronomiye her zaman ilgisi olmuştu.Yüzünde küçük bir gülümseme vardı.Etrafa bakındı.
"Şimdi parmağınızla biraz daha aşağı inip oradaki topa benzeyen şişman-parlak yıldızı bulmanızı istiyorum... Evet sanırım hepiniz onu da buldunuz. Şimdi asıl konumuza geçelim"
Profesör asasıyla tahtaya bir yıldız haritası çizdikten sonra devam etti.
Diğer iki yıldızın resmini de çizdi ve oklarla onları birleştirdi. Şimdi tahtada ters bir üçgen oluşmuştu.Ell tahtaya bakıyordu.Bunu kitapta okumuştu.Hafifçe gülümsedi.Ders eğlenceli deçiyordu.Profesörün dediklerini tamamen uygulamıştı.Şimdiyse dinliyordu
"Çok başarılı Astronomiciler, At-Adamlar ve Kahinler tüm bu yıldızları tanır, ve yıldızların yazgılarını rahatça görebilir..."
"Evet dersin sonuna yaklaşırken şunları eklemek istiyorum. Ödeviniz 3 Farklı Yıldız Haritası bulup bana teslim edeceksiniz. Bunlardan birisi At-adam yapımı, bir tanesi günümüzde kullanılan bir tanesi de eski zamanlarda kullanılmış olmalıdır. İyi bir hafta geçirmeniz dileğiyle, ödevlerinizi yapmayı ihmal etmeyin çocuklar"

Ell ayağa kalkıp sınıftan ayrıldı...

İlk ders (Offline)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ders iki