Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu Rp

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran]

4 posters
YazarMesaj
Liv Tyler
Zihinbend Profesörü/Sihir Bakanı/Seherbaz
Liv Tyler

Kadın
Mücadelede Tarafı : Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Rp Sevgilisi : ......

İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran] Empty
MesajKonu: İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran]   İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran] Icon_minitimePaz Mayıs 11, 2008 2:49 pm

BAKANLIK

Liv ders saatinin öğleden sonra olmasını istemişti. Sabahları bakanlık çok yoğun oluyordu. Bakanlıkta masasında oturmuş, gelip gidenlerin farkında bile değildi. Aklında ilk dersi ve öğrencileri vardı. Onlarla ilk defa tanışacaktı ve daha önce hiç ders anlatmamıştı. Soğukkanlı olan Liv, onlarla tanışmak için sabırsızlanacağını hiç düşünmemişti. Artık Hogwarts ‘a gitme saatinin geldiğini düşünerek masadan yavaşça kalktı. Kapısında ki sekreter kızı başıyla selamladı. Kıza bugünün programını önceden vermişti. Tekrar söylemenin gereği yoktu. Kızda anladığını başını eğerek ifade etmişti. Kızla iletişimleri kuvvetliydi. Bulup bulabileceği en iyi sekreteri bulduğuna memnundu.

Bakanlıktan cisimlenmek için dar sokağa çıktı. Sabahları büyücü ve cadılar ya şömineleri kullanırdı, ya da bu eski sokakta cisimlenirdi. Telefon kulübesini çok nadir kullanırlardı. Etrafta kimsenin oladığı çok belliydi. Etraf sessiz ve sakindi. Cisimlenmek için Hogsmeade ‘in Üç Süpürge dükkanını düşündü.

HOGSMEADE KÖYÜ

Cisimlenmek hep başının ağrımasına neden oluyordu. Hiçbir zaman alışamamıştı. Bedeni sıkışıyor, uzuyor, dengesizleşiyordu. Üç Süpürge ‘nin önünde kendini buldu. Dükkanlar çok açılmıştı. Birine girmek için durmaya hiç zaman yoktu. Hızlı adımlarla Hogwarts’a doğru ilerledi. Orda onu bekleyen bir Testral olacaktı. Liv korkunç Testralleri 5. sınıftan itibaren görmeye başlamıştı. O döneme başladığında korkunç bir şok olmuştu. Arkadaşının ölümüne daha yeni alışmıştı ve onun kollarında ölmesi kalbinde derin yaraların açılmasına neden olmuştu.

HOGWARTS

Hogwarts kapısına yaklaştığında sağda duran, önünde korkunç hayvan selületi ile arabayı gördü. Arabaya binerken heyecanının daha da arttığını hissetti. Araba onu Hogwarts ‘in büyük binasının önüne kadar getirmiş ve kapısında durmuştu. Kimi öğrencilerin bahçede dolandığını gördü. Hızlı adımlarla merdivenlerden çıktı.

Yapacağı dersliği daha önce görmüştü. Oraya gitmeden önce tuvalete gitmesi gerektiğini ona laf atan bir porte ile öğrendi. Porte;

“ Çok kötü gözüküyorsun” diye seslenmişti. Portedeki kadın aslında ona kıskanç gözlerle bakıyordu. Bu kadının Kıskanç Kadın Portesi olduğunu sonradan hatırladı. Lavaboda yüzünü iyice yıkadı. Sabahları makyaj yapmak ile hiç uğraşmazdı. Bu yüzden ya öğleden sonra yapardı, ya da gün doğal haliyle biterdi.

Aynada siyah saçlarını elleriyle düzeltti. Rüzgardan biraz karışmışlardı. Sadece dudaklarına hafif kırmızı bir ruj sürdü. Ruj yüzüne biraz renk gelmesini sağladı. Siyah cüppesinin altında gözüken kırmızı bluzunu ve siyah dizlerde ki eteğini düzeltti. Çizmelerinin temiz olduğuna biraz şaşırdı. O kadar toprak yolda nasıl da tozlanmamıştı. Çizmeleri için evcinine minnettardı. Her zaman çok iyi temizlerdi ve kirlenmeleri neredeyse imkansızdı. Sırını söylemekten hep kaçınıyordu…

DERSLİK

Dersliğe vardığında zihinbend dersine yetenekli öğrenciler onu bekliyordu. Kapıdan masaya ağır adımlarla, sınıfa göz gezdirerek ilerledi. Onların ilk seferde zihinlerini kapamasını beklemiyordu…

Sıraların u şeklinde dizilmesini istemişti. Böylelikle her öğrenciyi görebilecekti. Zaten sayı olarak bu dersi az kişi seçmişti. Gülümseyerek;

“ İlk dersime hoş geldiniz; Ben Liv Tyler, Sihir Bakanı’yım. Aynı zaman da seherbazlık görevimi sürdürüyorum. Şimdi de sizlerle Zihinbend dersini işleme görevim var. Dersimin zor olduğunu hepiniz biliyorsunuzdur. Bazılarınız benden çok kendinizin yardımıyla bunu başaracak, bazılarınız ise hiçbir zaman yapamayacaksınız. Dilerim az da olsa zihninizi kapamayı öğrenirsiniz.” dedi. Sınıf pür dikkat onu izliyordu. Sıraların önünde yavaşça gezinerek konuşuyordu. Arada gözlerinin önüne düşen perçemleri düzeltiyor ve onlara gülümsüyordu. Liv;

“ Zihinbend ‘in amacı, özünde düşmanımızdan kendimizi korumaktır. Eğer düşmanımız bizim hakkımızda ne kadar az şey biliyorsa, zayıf noktamızı keşfetmekte o kadar zorlanır.” dedi. Bu yetenek onun vazgeçilmezi olmuştu Sadece seherbazlık görevine sahipken düşmanları ile karşılaşmasında çok işine yaramıştı. Belki de şuan yaşıyor olması bu yeteneğe borçluydu. Şimdi seherbazlık görevini çok sık yapmasa da Sihir Bakanı ile görüşmeye gelen yalancı insanları keşfetmekte kullanıyordu. Zihninin okunduğunun farkında bile olmuyorlardı. Liv;

“ Zihinbend’in genel anlamını çoğunuz biliyorsunuzdur. Ama bilmeyenler için tekrarlayayım. Zihni, sihirli müdahale ya da etkiye karşı mühürlemedir. Aynı zaman da Zihinbend, yüz ve göz kontağından kaçınmak gibi şüpheli hareketler yapmadan bir zihin okuyucunun yalan yakalayabilme yeteneklerini alt etmek için gerekli bir beceridir. Kendi zihninin sihir yoluyla başkası tarafından okunması veya ele geçirilmesini önleyebilenlere de Zihinbendar ya da zihnefend denmektedir. Occlumency büyüsü ile istediğiniz kişinin zihnine girebilirsiniz. Tabi karşınızda ki zihinbendar değilse. Eğer büyüleri sessiz söylemeyi de öğrendiğinizde, bunun kattığı avantajı tahmin ediyor olmalısınız.” dedi. Liv artık hiçbir büyüyü sesli söylemiyordu. Sadece savaşırken ve sinirli olduğu zaman haykırıyordu. Liv;

“ Birinci sınıfta sadece zihnimizi kapamayı öğreneceğiz. Diğer sınıflara geldiğiniz de, Başkalarının zihnini de okumayı öğreneceğiz. “ dedi. Elindeki asayı çeviriyor. Çocukların heyecanlı gözlerini tarıyordu. Hepside zihnini kapamaktan çok, başkalarının zihnine girmeyi öğrenmeye hevesli gibiydiler. Çünkü son cümleyi söylerken ’off ya’ gibi sesler yükselmişti. Öğrencilerin heyecanlı ve meraklı yanı onu mutlu etmiş ve heveslendirmişti. Liv;

“ İlk dersimizde sizlerle Zihinbend hakkında genel bilgiler verdim Uygulamaya gelecek ders geçeceğiz. Şimdi bana kendinizi tanıtın. Sadece isminizi istemiyorum. Bu dersten beklentileriniz nedir? Kendiniz hakkında kısa da bilgi verin. Örneğin sinirliyim, sevimliyim, şunu yapmayı severim gibi” dedi. Öğrencileri iyi tanımak dersin daha güzel işlemesini sağlardı. Liv önce kendini tanıtmayı da istiyordu. Liv;

“ ilk önce ben başlayayım. Hırslı ve biraz sinirliyim. İnsanlarla iletişim kurmayı severim ve bu konu da iyi olduğumu düşünüyorum. Başkaların zihnini okuyarak değil. “ diyerek gülümsedi ve devam etti. “ Günlük hayatta başkalarının zihnini okumak gibi bir hobim yok. Quidditch oynamaktan ve seyretmekten büyük zevk alırım. Şimdi sıra sizde sen başla bakalım.” dedi. Karşısında duran kıza asasıyla işaret etti. Kız önce irkildi, sonra ayağa kalkarak kendini tanıttı. Diğer öğrencilerde kendini tanıtarak ders devam etti. Sohbet eder gibi birbirlerine sorular sordular ve eğlendiler. Liv dersi sevdiklerini düşünerek hepsine gülümsedi. Ders saatinin bittiğinin farkına varmak zor oldu. Dayandığı masadan doğrularak biraz önce tanıdığı tüm öğrencilere;

“Umarım ilk dersi sevmişsinizdir. Gelecek derse görüşmek üzere, iyi günler, çıkabilirsiniz.” dedi. Tüm öğrencileri başıyla selamlayıp sınıftan ayrıldı. Müdüre ile görüşüp, Üç Süpürge de kaymak birası içmek için sabırsızlanıyordu.

Rp Out: Yazı ~ Tura kuralı diğer derse başlıyacaktır...
Ayrıca tarihi geniş tutum ama erken kapatabilirim kayıt olanlar özellikle elini çabuk tutsun...
Ashley Hudgens
Slytherin 1.sınıf Öğrencisi
Ashley Hudgens

MesajKonu: Geri: İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran]   İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran] Icon_minitimePaz Mayıs 11, 2008 8:07 pm

Ashley sınıfa koşarak geldi. İlk o gelmişti. Canı sıkılıyordu. Bir süre diğer öğrencileri beklediler. Daha sonra diğerleri de geldi ve profesör konuşmaya başladı:

İlk dersime hoş geldiniz; Ben Liv Tyler, Sihir Bakanı’yım. Aynı zaman da seherbazlık görevimi sürdürüyorum. Şimdi de sizlerle Zihinbend dersini işleme görevim var. Dersimin zor olduğunu hepiniz biliyorsunuzdur. Bazılarınız benden çok kendinizin yardımıyla bunu başaracak, bazılarınız ise hiçbir zaman yapamayacaksınız. Dilerim az da olsa zihninizi kapamayı öğrenirsiniz.

"Umarım yapabilirim ve Uçuş Dersi'ndeki gibi olmaz..."

Ashley bu düşünce yüzünden çok gerilmişti.

- Zihinbend ‘in amacı, özünde düşmanımızdan kendimizi korumaktır. Eğer düşmanımız bizim hakkımızda ne kadar az şey biliyorsa, zayıf noktamızı keşfetmekte o kadar zorlanır.

"Bu benim için çok önemli..! Birçok düşmanım var..."

- Zihinbend’in genel anlamını çoğunuz biliyorsunuzdur. Ama bilmeyenler için tekrarlayayım. Zihni, sihirli müdahale ya da etkiye karşı mühürlemedir. Aynı zaman da Zihinbend, yüz ve göz kontağından kaçınmak gibi şüpheli hareketler yapmadan bir zihin okuyucunun yalan yakalayabilme yeteneklerini alt etmek için gerekli bir beceridir. Kendi zihninin sihir yoluyla başkası tarafından okunması veya ele geçirilmesini önleyebilenlere de Zihinbendar ya da zihnefend denmektedir. Occlumency büyüsü ile istediğiniz kişinin zihnine girebilirsiniz. Tabi karşınızda ki zihinbendar değilse. Eğer büyüleri sessiz söylemeyi de öğrendiğinizde, bunun kattığı avantajı tahmin ediyor olmalısınız.

"İnşallah bunları ezberlemek gerekmez... Çok sıkıcı ve karışık..."

- Birinci sınıfta sadece zihnimizi kapamayı öğreneceğiz. Diğer sınıflara geldiğiniz de, Başkalarının zihnini de okumayı öğreneceğiz.

Herkes "of ya" gibi sözler söylemeye başladı. Bu kişilerin içinde Ashley de vardı. "Ama ben buraya her ikisini de öğrenmek için geldim. Biraz sabretmeliyim..! Ama sabretmek dünyanın en zor şeyi..!"

- İlk dersimizde sizlerle Zihinbend hakkında genel bilgiler verdim Uygulamaya gelecek ders geçeceğiz. Şimdi bana kendinizi tanıtın. Sadece isminizi istemiyorum. Bu dersten beklentileriniz nedir? Kendiniz hakkında kısa da bilgi verin. Örneğin sinirliyim, sevimliyim, şunu yapmayı severim gibi.

"EVET!"

- ilk önce ben başlayayım. Hırslı ve biraz sinirliyim. İnsanlarla iletişim kurmayı severim ve bu konu da iyi olduğumu düşünüyorum. Başkaların zihnini okuyarak değil. Günlük hayatta başkalarının zihnini okumak gibi bir hobim yok. Quidditch oynamaktan ve seyretmekten büyük zevk alırım. Şimdi sıra sizde sen başla bakalım.

"Bu hocayı sevdim..."

Ashley söz aldı.

- Adım Ashley. Hudgens ailesindenim. Ailem safkandır ve genelde Gryfindor'dan kişiler olur. Ama ben Slytherin öğrencisiyim. Ukala ve kendini beğenmiş olduğumu söylerler.

Son cümleyi söyledikten sonra Eragon'a bir bakış attı sonra devam etti:

- Alışveriş yapmayı, müzik dinlemeyi ve arkadaşlarla takılmayı severim. Bu dersi seveceğimi umuyorum.

Ashley bunları diyerek yerine oturdu. Sonra diğerleri de kendini tanıttı. Ders bitiminde profesör:

- Umarım ilk dersi sevmişsinizdir. Gelecek derse görüşmek üzere, iyi günler, çıkabilirsiniz.

Ashley "Sihirli günler profesör..." diyerek sınıftan çıktı. Her zmaanki gibi Eragon'a sinirli bir bakış attı ve omzuna çarptı. Tabii bu sefer daha sert çarptı. Eragon neredeyse yere düşmek üzereyken kurtuldu.
Eragon Johnson
Ravenclaw 1. Sınıf Öğrencisi
Eragon Johnson

Erkek
Mücadelede Tarafı : Ooo piti piti...
Rp Sevgilisi : Yok- Olmasa da olur-Olsa da olur-Olsa nolur?- Olmasa nolur?-Olsa kim olur?

MesajKonu: Geri: İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran]   İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran] Icon_minitimePaz Mayıs 11, 2008 8:49 pm

Eragon sakin sakin dersliğe girdi. Girer girmez Ashley'i gördü.
*Bak sen, hep geç gelirdi ilk defa geçmiş beni*
diye düşündü. Herkes gelince profesör konuşmaya başladı:
İlk dersime hoş geldiniz; Ben Liv Tyler, Sihir Bakanı’yım. Aynı zaman
da seherbazlık görevimi sürdürüyorum. Şimdi de sizlerle Zihinbend
dersini işleme görevim var. Dersimin zor olduğunu hepiniz
biliyorsunuzdur. Bazılarınız benden çok kendinizin yardımıyla bunu
başaracak, bazılarınız ise hiçbir zaman yapamayacaksınız. Dilerim az da
olsa zihninizi kapamayı öğrenirsiniz.” dedi. Sınıf pür dikkat
onu izliyordu. Sıraların önünde yavaşça gezinerek konuşuyordu. Arada
gözlerinin önüne düşen perçemleri düzeltiyor ve onlara gülümsüyordu.
Liv;

Zihinbend ‘in amacı, özünde düşmanımızdan kendimizi korumaktır. Eğer
düşmanımız bizim hakkımızda ne kadar az şey biliyorsa, zayıf noktamızı
keşfetmekte o kadar zorlanır.” dedi. Bu yetenek onun
vazgeçilmezi olmuştu Sadece seherbazlık görevine sahipken düşmanları
ile karşılaşmasında çok işine yaramıştı. Belki de şuan yaşıyor olması
bu yeteneğe borçluydu. Şimdi seherbazlık görevini çok sık yapmasa da
Sihir Bakanı ile görüşmeye gelen yalancı insanları keşfetmekte
kullanıyordu. Zihninin okunduğunun farkında bile olmuyorlardı. Liv;

Zihinbend’in genel anlamını çoğunuz biliyorsunuzdur. Ama bilmeyenler
için tekrarlayayım. Zihni, sihirli müdahale ya da etkiye karşı
mühürlemedir. Aynı zaman da Zihinbend, yüz ve göz kontağından kaçınmak
gibi şüpheli hareketler yapmadan bir zihin okuyucunun yalan
yakalayabilme yeteneklerini alt etmek için gerekli bir beceridir. Kendi
zihninin sihir yoluyla başkası tarafından okunması veya ele
geçirilmesini önleyebilenlere de Zihinbendar ya da zihnefend
denmektedir. Occlumency
büyüsü ile istediğiniz kişinin zihnine girebilirsiniz. Tabi karşınızda
ki zihinbendar değilse. Eğer büyüleri sessiz söylemeyi de
öğrendiğinizde, bunun kattığı avantajı tahmin ediyor olmalısınız.”

Birinci sınıfta sadece zihnimizi kapamayı öğreneceğiz. Diğer sınıflara
geldiğiniz de, Başkalarının zihnini de okumayı öğreneceğiz. “

İlk dersimizde sizlerle Zihinbend hakkında genel bilgiler verdim
Uygulamaya gelecek ders geçeceğiz. Şimdi bana kendinizi tanıtın. Sadece
isminizi istemiyorum. Bu dersten beklentileriniz nedir? Kendiniz
hakkında kısa da bilgi verin. Örneğin sinirliyim, sevimliyim, şunu
yapmayı severim gibi”

ilk önce ben başlayayım. Hırslı ve biraz sinirliyim. İnsanlarla
iletişim kurmayı severim ve bu konu da iyi olduğumu düşünüyorum.
Başkaların zihnini okuyarak değil. “ diyerek gülümsedi ve devam etti. “ Günlük hayatta başkalarının zihnini okumak gibi bir hobim yok. Quidditch oynamaktan ve seyretmekten büyük zevk alırım. Şimdi sıra sizde sen başla bakalım.”
dedi. Karşısında duran kıza asasıyla işaret etti. Kız önce irkildi,
sonra ayağa kalkarak kendini tanıttı. Diğer öğrencilerde kendini
tanıtarak ders devam etti. Sıra Eragon'a gelince her zamanki artistik kalkışını yaptı ve ezberlediği paragrafı okudu:
"Ben Eragon. Johnson
ailesinden gelmekteyim ve safkanım. Ancak kan ayrımına karşıyım. Kan
ayrımı yapanlara da karşıyım. Boş zamanlarımda spor yaparım ve kitap
okurum. Şımarıklığa, gereksiz kaprislere ve düşünmeden haraket edenlere
karşı tahammülüm çok azdır. Ancak herkesle iletişim kurmaya çalışırım.
Çoğunluğa zıt gitmeyi severim ancak bunu yaparken etrafımdakilere zarar
vermek gibi bir amaç gütmem asla. Arkadaşım çoktur. Ricaları kolay
kolay kıramam belki de zayıf noktalarımdan birisi bu yönümdür.
Sıra Ahsley'e gelince:
- Adım Ashley. Hudgens
ailesindenim. Ailem safkandır ve genelde Gryfindor'dan kişiler olur.
Ama ben Slytherin öğrencisiyim. Ukala ve kendini beğenmiş olduğumu
söylerler.

Son cümleyi söyledikten sonra Eragon'a bir bakış attı sonra devam etti:

- Alışveriş yapmayı, müzik dinlemeyi ve arkadaşlarla takılmayı severim. Bu dersi seveceğimi umuyorum.

Eragon bu bakışa anlam veremedi ve kağıt bir uçağın üzerine
"Derdin ne senin? Kavga mı istiyosun?"
yazarak Ashley'in önüne uçurdu. Eragon arkadaş canlısı olsa da genelde kavgaları severdi. Ve aradaki gerilim Eragon'un hoşuna gidiyordu...
“Umarım ilk dersi sevmişsinizdir. Gelecek derse görüşmek üzere, iyi günler, çıkabilirsiniz.”
dedi. Tüm öğrencileri başıyla selamlayıp sınıftan ayrıldı.
http://www.hattrick.org
Ashley Hudgens
Ashley Hudgens

MesajKonu: Geri: İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran]   İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran] Icon_minitimePaz Mayıs 11, 2008 8:56 pm

Ashley Eragon'un kendisini tanıtmasından sıkılmıştı. Her yerde aynı paragrafı söylüyordu. Birden önünde bir uçak buluverdi. İçini açıp okudu. Şunlar yazıyordu:

"Derdin ne senin? Kavga mı istiyosun?"

Ashley kağıda şunları ekledi ve ona yolladı:

"Benimle yarışırsan kavganın alası olur..! Benimle sakın ukalalık ve kendini beğenmişlik konusunda yarışmaya kalkma..!"

Sonra her zamanki sinirli bakışını attı.
Eragon Johnson
Eragon Johnson

Erkek
Mücadelede Tarafı : Ooo piti piti...
Rp Sevgilisi : Yok- Olmasa da olur-Olsa da olur-Olsa nolur?- Olmasa nolur?-Olsa kim olur?

MesajKonu: Geri: İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran]   İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran] Icon_minitimePaz Mayıs 11, 2008 9:02 pm

Eragon Ashley'in suratındaki sinirli ifadeyi görünce

İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran] 51924442ai3

Birden gülesi geldi. "Boşver" dedi kendi kendine.
*Sempatik birine benziyo, alttan alırım sorun çıkmaz* diye düşündü.
Ve önüne dönüp güldü...
http://www.hattrick.org
Liv Tyler
Liv Tyler

Kadın

MesajKonu: Geri: İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran]   İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran] Icon_minitimePaz Mayıs 11, 2008 11:13 pm

RP OUT: Çocuklar bu ne lütfen tek rp yapınız ve sataşmanızı bir rp içinde gösteriniz....

Çünkü ders offline....
Alexis Jodie Gellar
Gryffindor 1. Sınıf Öğrencisi
Gryffindor 1. Sınıf Öğrencisi
Alexis Jodie Gellar

Kadın

MesajKonu: Geri: İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran]   İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran] Icon_minitimePtsi Mayıs 12, 2008 1:29 pm

Jodie eşyalarını aceleyle topladı. Zihinbend dersine yetişmek istiyordu. Koşarak yatakhaneden çıkıp zihinbend dersliğine doğru ilerlemeye başladı.

Dersliğe vardığındaysa her zamankinden farklı bir şey vardı. Profesör dersi daha verimliişlemek için olacak ki sıraların sınıfa U şeklinde dizilmesini sağlamıştı. Bu Jodie'yi biraz heycanlandırmıştı, hem de ilk defa bir derste ne yapıp ne yapamayacağı konusunda hiç bir fikri yokken. Zihinbend dersinde hiç birşey yapamamaktan korkuyordu. Bunları düşünürken öyle dalmıştı ki bir yere oturmayı unutmuştu. Kendine geldiğinde daha önce onunla dalga geçen bir kaç kişi arasında yine gülüşmeler oldu, ama Jodie aldırmamayı öğrenmişti ve geçip boş bir yere oturdu.

Ve profesör konuşmaya başladı:''İlk dersime hoş geldiniz; Ben Liv Tyler, Sihir Bakanı’yım. Aynı zaman da seherbazlık görevimi sürdürüyorum. Şimdi de sizlerle Zihinbend dersini işleme görevim var. Dersimin zor olduğunu hepiniz biliyorsunuzdur. Bazılarınız benden çok kendinizin yardımıyla bunu başaracak, bazılarınız ise hiçbir zaman yapamayacaksınız. Dilerim az da olsa zihninizi kapamayı öğrenirsiniz.” Jodie korktu. ''Hiç yapamamak mı?'' Ve profesör devam etti:“ Zihinbend ‘in amacı, özünde düşmanımızdan kendimizi korumaktır. Eğer düşmanımız bizim hakkımızda ne kadar az şey biliyorsa, zayıf noktamızı keşfetmekte o kadar zorlanır. Zihinbend’in genel anlamını çoğunuz biliyorsunuzdur. Ama bilmeyenler için tekrarlayayım. Zihni, sihirli müdahale ya da etkiye karşı mühürlemedir. Aynı zaman da Zihinbend, yüz ve göz kontağından kaçınmak gibi şüpheli hareketler yapmadan bir zihin okuyucunun yalan yakalayabilme yeteneklerini alt etmek için gerekli bir beceridir. Kendi zihninin sihir yoluyla başkası tarafından okunması veya ele geçirilmesini önleyebilenlere de Zihinbendar ya da zihnefend denmektedir. Occlumency büyüsü ile istediğiniz kişinin zihnine girebilirsiniz. Tabi karşınızda ki zihinbendar değilse. Eğer büyüleri sessiz söylemeyi de öğrendiğinizde, bunun kattığı avantajı tahmin ediyor olmalısınız.

Jodie duyduğu şeyleri aynı anda hem kafasında şekillendirmeye hem de dersi dinlemeye çalışıyordu.Profesörün derse ilgisizlikten onu ikaz etmesini istemezdi. Bu yüzden sadece not almakla yetiniyordu. Eğer zihnini kontrol etme yeteneğine sahip değilse düşünmek için bol bol zamanı olacaktı.

Profesör: “ Birinci sınıfta sadece zihnimizi kapamayı öğreneceğiz. Diğer sınıflara geldiğiniz de, Başkalarının zihnini de okumayı öğreneceğiz. İlk dersimizde sizlerle Zihinbend hakkında genel bilgiler verdim Uygulamaya gelecek ders geçeceğiz. Şimdi bana kendinizi tanıtın. Sadece isminizi istemiyorum. Bu dersten beklentileriniz nedir? Kendiniz hakkında kısa da bilgi verin. Örneğin sinirliyim, sevimliyim, şunu yapmayı severim gibi”

Sıra kendisine geldiğinde Jodie ayağa kalktı. ''Adım Alexis Jodie Gellar. Gryffindordanım. Kitap okumayı, ailemle ve arkadaşlarımla vakit geçirmeyi severim. Hiç kimse veya hiç birşeye karşı önyargılı değilimdir.'' Herkes kendini tanıttıktan sonra birbirlerine sorular sorupilk dersi eğlenerek geçirdiler. Jodie Zihinbend'i sevmişti.

Dersin bitmesine az kalmıştı. Profesör: “Umarım ilk dersi sevmişsinizdir. Gelecek derse görüşmek üzere, iyi günler, çıkabilirsiniz.” dedi. Jodie eşyalarını topladı. Yüzünde kocaman bir gülümsemeyle sınıftan ayrıldı.
Liv Tyler
Liv Tyler

Kadın

MesajKonu: Geri: İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran]   İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran] Icon_minitimePaz Mayıs 18, 2008 6:13 pm

Ders bitti

Modluğum verilmediği için sayfayı kilitleyemiyorum ama

Kilit....

İLK DERS (offline) [11 Mayıs- 1 Haziran]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ders iki